WARSZAWA: 05:37 | LONDYN 03:37 | NEW YORK 22:37 | TOKIO 12:37

Ważny krok w drodze do powstania nowych promów dla DFDS

Dodano: 23 mar 2018, 8:25

Firma Deltamarin podpisała kontrakt, na mocy którego została partnerem wspierającym proces budowy nowych jednostek dla DFDS. Chodzi o dwa promy, które zostały niedawno zamówione przez duńskiego operatora z myślą o obsłudze połączeń na Morzu Bałtyckim.
Firma Deltamarin poinformowała o zawarciu umowy z chińską stocznią GSI (Guangzhou Shipyard International), która będzie głównym wykonawcą nowych promów ro-pax dla DFDS. Na mocy sygnowanego kontaktu, Deltamarin będzie świadczyć usługi doradcze oraz w zakresie usług inżynieryjnych. Będzie m.in. odpowiadać za przygotowanie dokumentacji projektowej – zarówno projektu podstawowego, jak i szczegółowego. To na niej spocznie też obowiązek sporządzenia projektu systemu Safe Return to Port (bezpieczny powrót do portu), który wymagany jest przez Międzynarodową Organizację Morską dla wszystkich nowych, dużych statków.
Nad rozwiązaniami, które obejmuje kontrakt, Deltamarin będzie pracować zarówno w swoich pracowniach w Finlandii, jak i w Chinach. Będzie przy tym współpracować z różnymi firmami z Europy. Wartość umowy opiewa na sumę 5 milionów euro.
„To znaczące zamówienie wspiera strategię firmy Deltamarin, zakładającą dalsze wzmacnianie naszej pozycji w segmencie statków pasażerskich” – powiedział Janne Uotila z firmy Deltamarin. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego nowego kontraktu i bardzo szczęśliwi z powodu nawiązania współpracy z GSI. Zagwarantuje ona, że firma DFDS dostanie statki nowej generacji, które będą wspierać jej strategię rozwoju na Morzu Bałtyckim”.
Nowe promy, które zamówiło niedawno DFDS, powstaną z myślą o obsłudze połączeń pomiędzy Kłajpedą na Litwie a Szwecją i Niemcami. Każdy z nich będzie miał linię ładunkową o długości 4500 metrów i będzie mógł przyjąć na pokład 600 pasażerów.
Budowa dwóch nowych statków dla DFDS będzie kosztowała w sumie 296 milionów dolarów (ponad miliard złotych). Dostawa przewidziana została na rok 2021.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin