WARSZAWA: 05:05 | LONDYN 03:05 | NEW YORK 22:05 | TOKIO 12:05

Wiceminister Grzegorz Witkowski w Szczecinie

Dodano: 18 maj 2018, 16:27

18 maja br. na pokładzie zacumowanego u stóp Wałów Chrobrego w Szczecinie statku „Peene Queen” spotkał się z dziennikarzami wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski. W spotkaniu uczestniczył wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, zachodniopomorscy parlamentarzyści, wicedyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie Zenon Kozłowski oraz szefowie Polskiej Żeglugi Morskiej – Paweł Brzezicki i Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.- Dariusz Słaboszewski. Tematem spotkania była aktualna kondycja gospodarki morskiej widziana z perspektywy Szczecina i Pomorza Zachodniego. Omówiono trzy zasadnicze obszary gospodarki morskiej w regionie zachodniopomorskim: sytuację przemysłu stoczniowego, porty – z uwzględnieniem poprawy dostępności od strony lądu oraz w kontekście działań związanych z pogłębieniem toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości technicznej 12,5 m, sytuację w Polskiej Żegludze Morskiej i plany inwestycyjne największego polskiego armatora.
– Rząd PiS konsekwentnie realizuje program inwestycji w gospodarkę morską, którą uczynił jedną z filarów swojej polityki gospodarczej.
Skala wielomiliardowych inwestycji finansowanych nie tylko z funduszy unijnych, ale przede wszystkim z budżetu państwa, świadczy o tym, że to nie są czcze słowa – powiedział wiceminister Witkowski.
W środę zbierze się rada nadzorcza ZMPSiŚ, która zapozna się z wynikami spółki za rok 2017, ale mówiąc o rezultatach finansowych, prezes ZMPSiŚ, Dariusz Słaboszewski wspomniał, że są one znacząco lepsze od osiągniętych w roku poprzednim.
– Już dziś panie ministrze panu po cichu melduję, że wynik finansowy za rok 2017 jest rekordowy. Dużo wyższy niż osiągany na przestrzeni ostatnich kilku lat – powiedział prezes Słaboszewski.
– To rekordowy rok dla szczecińskiego portu, jeśli chodzi o przeładunki i inwestycje. To jest w końcu pierwszy po wielu latach świetny rok dla Polskiej Żeglugi Morskiej, z bardzo dobrym wynikiem finansowym i ponad 100 milionowym zyskiem. To jest również świetny rok dla Urzędu Morskiego, który przygotowuje i wdraża inwestycje za ponad 1,7 mld zł – mówił wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.


Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin