WARSZAWA: 04:24 | LONDYN 02:24 | NEW YORK 21:24 | TOKIO 11:24

Wielki awans LOTOSU

Dodano: 20 maj 2016, 20:06

W X edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm Grupa LOTOS uplasowała się na wysokiej 4. pozycji w zestawieniu ogólnym. Spółka po raz kolejny zwyciężyła w kategorii paliwa, energetyka, wydobycie. Gala ogłoszenia wyników odbyła się 19 maja podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Ranking Odpowiedzialnych Firm to największe zestawienie polskich przedsiębiorstw, które oceniane są pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR).Kategorie podlegające ocenie to: odpowiedzialne przywództwo, zaangażowanie społeczne, komunikacja z interesariuszami oraz innowacyjność społeczna i odpowiedzialne zarządzanie. Ranking umożliwia porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami i branżami, a także jest cennym instrumentem edukacyjnym ułatwiającym porządkowanie i rozwój strategii CSR. To już dziewiąty raz, kiedy Grupa LOTOS uwzględniana jest w tym prestiżowym zestawieniu.
– Jesteśmy dumni, że udało nam się osiągnąć tak dobry wynik w zestawieniu ogólnym, gdzie z dziesiątego miejsca awansowaliśmy na czwartą pozycję – podkreśla Jowita Twardowska, dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji w Grupie LOTOS. – Docenione zostało zaangażowanie wszystkich pracowników LOTOSU i to im chciałabym przede wszystkim podziękować. To wyróżnienie potwierdza słuszność działań podejmowanych w ramach naszej strategii społecznej odpowiedzialności biznesu i motywuje do jeszcze bardziej intensywnej pracy.
Ranking Odpowiedzialnych Firm tworzony jest regularnie od 2007 roku. By wziąć w nim udział, należy wypełnić ankietę, zawierającą 60 pytań. Jest ona corocznie modyfikowana, w odpowiedzi na rozwój narzędzi i rozwiązania z obszaru CSR. Za weryfikację zgłoszeń i samego raportu odpowiedzialna jest firma Deloitte. Organizatorami rankingu są Dziennik Gazeta Prawna, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, firma Better. Za tworzenie rankingu odpowiada prof. Bolesław Rok z Centrum Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego we współpracy z redaktorem Jarosławem Horodeckim.

Ranking Odpowiedzialnych Firm 2016 – TOP 10

1. Orange Polska
2. Polpharma
3. Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o.
4. Schenker sp. z o.o.
4. Grupa LOTOS S.A.
5. Bank BGŻ BNP Paribas
6. Provident Polska SA
7. Grupa Raben
8. Bank Zachodni WBK
8. Scanmed SA
9. ING Bank Śląski
10. Polski Koncern Naftowy ORLEN SA
10. Kompania Piwowarska

Paliwa, energetyka, wydobycie

1. Grupa LOTOS S.A.
2. Polski Koncern Naftowy ORLEN SA
3. Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.

Ranking opublikowano dziś (20 maja) w specjalnym dodatku do Dziennika Gazety Prawnej.
unnamed