WARSZAWA: 02:55 | LONDYN 00:55 | NEW YORK 19:55 | TOKIO 09:55

Wiemy, kiedy prom Megastar wyruszy w swój pierwszy rejs

Dodano: 17 lis 2016, 6:51

Wejście promu Megastar do floty Tallink zbliża się wielkimi krokami. Armator na ten moment przygotowuje się od dawna. Tymczasem poznaliśmy dzień, w którym supernowoczesny prom wyruszy w swoją dziewiczą podróż.
Estoński armator poinformował, że inauguracyjny rejs odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia 2017 r. Rozpocznie się on o 13:30. Statek popłynie z Tallina do Helsinek, czyli na trasie, z myślą o której został zbudowany. Jeszcze tego samego dnia, o 16:30 rozpocznie się rejs powrotny promu Megastar z Helsinek do Tallina.
Rozpoczęła się sprzedaż biletów na pierwsze rejsy obsługiwane przez prom Megastar. Rejs tym cackiem w każdą stronę zajmie 2 godziny (Megastar będzie rozwijał prędkość 27 węzłów, czyli 50 kilometrów na godzinę), a osoby, które będą z niego korzystały, nie będą miały prawa się nudzić. Wszystko dzięki doskonale skrojonej ofercie handlowej i gastronomicznej. Jak tłumaczy armator, będzie to największe centrum handlowe na Morzu Bałtyckim. Na pokładzie znajdzie się także 7 restauracji oraz kawiarni, które dostosują się do różnych podniebień. Nie zabraknie także placu zabaw dla dzieci.
Przedstawiciele firmy są przekonani, że pasażerowie, niezależnie od celu podróży, będą doskonale się czuli na nowym statku.
„Kiedy rocznie transportujesz przez Zatokę Fińską, pomiędzy Tallinem a Helsinkami, 4,7 miliona osób, to uczysz się na pamięć tego, czego pasażerowie sobie życzą względem statku czy podróży” – powiedział Margus Schults z Tallink Silja. „Pasażerowie pragną spokojnej, szybkiej i relaksującej podróży drogą morską, ale także wielu innych rzeczy oprócz tego. Wszystkie te życzenia będziemy spełniać na pokładzie promu Megastar.
Armator przyznał, że mimo podniesienia komfortu podróży wraz z wprowadzeniem do floty promu Megastar, ceny biletów pozostaną na dotychczasowym poziomie.
Megastar, który będzie dumą estońskiego operatora, stanie się jednym z najnowocześniejszych statków nie tylko w obszarze Morza Bałtyckiego, ale też w całej Europie. Na pokładzie jednostki będzie mogło podróżować jednocześnie 2800 pasażerów. Ekologiczny prom zasilany paliwem LNG będzie dysponował również linią ładunkową o długości 1970 metrów.
0b5e77e1fe49b2f10e40b5c4b6aeafa9_m
PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin