WARSZAWA: 00:41 | LONDYN 22:41 | NEW YORK 17:41 | TOKIO 07:41

Wigilia na morzu

Dodano: 24 gru 2017, 22:41

Ponad 1000 marynarzy Polskiej Żeglugi Morskiej spędzi święta Bożego Narodzenia na morzu.
Najdalej od rodzinnych domów spędzi święta załoga masowca „Tczew”, który płynie własnie z Chin do portu Vancouver w Kanadzie i w czasie świąt statek znajdować się będzie mniej więcej w centrum Oceanu Spokojnego.
Daleko od kraju obchodzić będą święta także marynarze ze statku „Prosna”. W wigilię Bożego Narodzenia „Prosna” przemierzać będzie Atlantyk, aby w drugi dzień świąt zawinąć do kolumbijskiego portu Barranquilla.
Na półkuli południowej, a więc w gorącym klimacie święta obchodzić będzie również załoga statku „Szczecin”, który ładowany jest w brazylijskim porcie Paranagua.
Najbliżej miejsca narodzin Chrystusa, w izraelskim porcie Ashdod w dniu wigilii znajdą się marynarze ze statku Isadora. Masowiec polskiego armatora opuści port w pierwszy dzień świąt.
W krajach arabskich, w których jak wiadomo nie obchodzi się świąt Bożego Narodzenia, świąteczny czas powitają marynarze statków „Jawor” i „Warmia”. Pierwszy statek w wigilię znajdować się będzie w saudyjskim porcie Dżizan, drugi w marokańskiej Casablance.
Tylko załoga masowca „Irma”, spędzi święta z rodzinami bowiem statek przechodzi własnie remont w szczecińskiej stoczni Gryfia.

Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-28

1 EUR - 4,3116 1 USD - 3,9922
1 CHF - 4,5292 1 GBP - 5,0404

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin