WARSZAWA: 05:11 | LONDYN 03:11 | NEW YORK 22:11 | TOKIO 12:11

Witold Słowik będzie pełnił obowiązki prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Dodano: 21 wrz 2018, 9:49

W czwartek Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej spotkał się z Witoldem Słowikiem, który od 21 września będzie pełnił obowiązki prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W spotkaniu uczestniczył także dotychczasowy prezes Jakub Skiba, który złożył rezygnację z przyczyn osobistych.
Szef MON podziękował odchodzącemu prezesowi za dotychczasową współpracę i działania podejmowane na rzecz rozwoju polskiego przemysłu zbrojeniowego.
W rozmowie z Witoldem Słowikiem, minister Błaszczak podkreślił, że oczekuje podejmowania takich działań, dzięki którym poszczególne podmioty należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej nie będą ze sobą konkurowały, a będą skutecznie współpracowały, uzupełniały się i wymieniały informacjami, tak aby w konsekwencji tworzyć konkurencyjne oferty skierowane dla Wojska Polskiego, jak również dla zagranicznych klientów. Szef MON przypomniał, że PGZ ma być liderem nadzorującym i koordynującym wszystkie projekty, zaś spółki PGZ powinny tworzyć grupy domenowe wyspecjalizowane w produkcji dla danego rodzaju wojsk.
Minister podkreślił, że polski przemysł obronny jest kołem napędowym polskiej gospodarki – daje miejsca pracy Polakom i musi dostarczać też polskiemu wojsku nowoczesny sprzęt.

Ministerstwo Obrony Narodowej

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin