WARSZAWA: 15:04 | LONDYN 13:04 | NEW YORK 08:04 | TOKIO 22:04

Wizyta handlowa przedstawicieli ZMPSiŚ S.A. w Singapurze

Dodano: 30 mar 2017, 6:59

W dniach 20-24 marca br. odbyła się w Singapurze misja gospodarcza z Polski, w której uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA. Głównym celem wizyty było rozpoznanie tamtejszego rynku, pod kątem możliwości potencjalnej przyszłej współpracy.
Misję podzielono na cztery branżowe obszary tematyczne, takie jak: innowacje (start-upy), transport i logistyka, budownictwo, inwestycje i handel artykułami rolno-spożywczymi.
ZMPSiŚ SA był uczestnikiem panelu poświęconego transportowi i logistyce. Podczas licznych spotkań biznesowych z lokalnymi przedsiębiorcami, reprezentantami instytucji finansowych i agencji rządowych oraz Zarządem Portu w Singapurze zaprezentowano ofertę i potencjał portów w Szczecinie i Świnoujściu. Dyskutowano również o możliwościach przyszłej współpracy.
Punktem kulminacyjnym wizyty było seminarium biznesowe, zorganizowane przez Singapurską Federację Biznesu (SBF). Jego celem było zachęcenie lokalnych partnerów do udziału w misji biznesowej towarzyszącej wizycie Prezydenta Singapuru Tony’ego Tana w Polsce, planowanej na maj br.
Rozmowy z lokalnymi partnerami potwierdziły istnienie dużego potencjału współpracy zwłaszcza w takich obszarach jak start-upy, transport lądowy, w tym autobusy elektryczne, czy pojazdy szynowe, jak również budownictwo i przemysł rolno-spożywczy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta portów w Szczecinie i Świnoujściu, które jak uczestnicy spotkania zgodnie podkreślili, mają ogromny potencjał rozwojowy i inwestycyjny.
W polskiej delegacji poza przedstawicielami ZMPSiŚ SA uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, a także Agencji Rynku Rolnego, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Singapur to miasto – państwo w pobliżu południowego krańca Półwyspu Malajskiego zlokalizowanego w południowo-wschodniej Azji. Z kolei sam port w Singapurze to absolutny światowy lider w zakresie przeładunku kontenerów. Do portu łącznie zawija ok. 130 tys. statków. Flota handlowa Singapuru składa się z 1063 statków o łącznej nośności 49,7 mln DWT.
Warto wspomnieć, że inwestorzy azjatyccy coraz bardziej są zainteresowani współpracą z polskimi portami. Na początku marca br. w ZMPSiŚ przebywali z roboczą wizytą biznesową przedstawiciele chińskiego przedsiębiorstwa specjalizującego się w dużych przedsięwzięciach infrastrukturalnych.Źródło: ZMPSiŚ S.A.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-23

1 EUR - 4,3326 1 USD - 4,0050
1 CHF - 4,5427 1 GBP - 5,0691

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin