WARSZAWA: 19:10 | LONDYN 17:10 | NEW YORK 12:10 | TOKIO 02:10

Wizyta przedstawicieli Regionalnej Rady Środowiskowej Łotwy

Dodano: 27 maj 2015, 8:34

W dniu 21 maja br. Port Gdańsk gościł przedstawicieli Regionalnej Rady Środowiskowej z Łotwy (Lielriga Environmental Board), która jest jedną z 8 instytucji wchodzących w skład rządowej instytucji środowiskowej podlegającej Ministerstwu Ochrony Środowiska i Rozwoju Regionalnego Łotwy.
Przedmiotowa jednostka w ramach swojej działalności zajmuje się przede wszystkim implementacją polityki ochrony środowiska na poziomie krajowym na terenie Rygi, Jurmała oraz w 20 innych regionach takich jak np. Bab te, Baldone, Carnikava. Jednocześnie, jednostka jest odpowiedzialna za wydawanie pozwoleń środowiskowych np. na emisje pyłów i gazów do powietrza w portach.
Jednym z celów wizyty naszych wschodnich sąsiadów była chęć wymiany doświadczeń w aspekcie ochrony środowiska a metody i środki prośrodowiskowe stosowane w Porcie Gdańsk przedstawiła gościom Magdalena Korpalska- specjalista ds. ochrony środowiska. Ponadto zaprezentowane zostały dwie istotne, funkcjonujące w porcie spółki- Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych Naftoport oraz Terminal Kontenerowy DCT Gdańsk SA. O nowoczesnych stacjach systemu monitoringu powietrza oraz instalacji odbioru oparów węglowodorowych opowiadała Anna Frąckiewicz ze spółki Naftoport. Natomiast możliwości wykorzystania tzw. zielonej energii w napędzie dźwigów i suwnic przedstawiła Dominika Milion- Kierownik ds. Bezpieczeństwa/ Pełnomocnik Zarządu ds. Zarządzania Jakością DCT Gdańsk SA.