WARSZAWA: 13:14 | LONDYN 11:14 | NEW YORK 06:14 | TOKIO 20:14

Wizyta przedstawicieli Stena Line w Porcie Gdynia

Dodano: 31 maj 2017, 12:42

Stena Line to znany operator promów pasażerskich i towarowych, działający w krajach skandynawskich oraz Europie Zachodniej, który już od ponad dwudziestu lat związany jest z Portem Gdynia.
Rokrocznie na trasę łączącą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji na pokładach trzech promów: : Stena Vision i Stena Spirit oraz Stena Baltica wyrusza około pół miliona pasażerów. Wczoraj – 30 maja br. -Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. gościł delegację Stena Line na czele z Danem Stenem Olssonem –synem założyciela Stena Line, prezesem Grupy Stena AB. Stena Line reprezentowali także: Carl-Johan Hagman – dyrektor do spraw żeglugi Stena AB i Stena Rederi AB oraz Niclas Mårtensson – dyrektor zarządzający Stena Line i Marica Derenstrand – dyrektor finansowy Stena Line.
– Cieszymy się z faktu, iż wieloletnia obecność Stena Line w naszym porcie to przykład dobrej współpracy portu z operatorem promowym, która jest korzystna dla obu stron – podkreślił Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. – Port Gdynia stwarza bardzo dobre warunki do rozwoju biznesu, dlatego też przymierzamy się do kolejnych inwestycji, które ułatwią pracę Stena Line w Porcie Gdynia. Podkreślę jeszcze, iż pozytywne efekty naszego współdziałania zapisują na swoich kontach zarówno porty w Gdyni i Karlskronie jak i Stena Line oraz regiony po obu stronach Morza Bałtyckiego.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-01-31

1 EUR - 4,7089 1 USD - 4,3480
1 CHF - 4,6918 1 GBP - 5,3595

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin