WARSZAWA: 02:57 | LONDYN 00:57 | NEW YORK 19:57 | TOKIO 09:57

Władze portu Nexo chciałyby uruchomić połączenie z polskim portem

Dodano: 25 mar 2018, 21:35

Jak informuje portal Bornholm.nu, władze portu Nexo na wyspie Bornholm chciałyby zwiększyć częstotliwość połączeń pomiędzy Nexo a polskimi portami. Portal wspomina o połączeniu z Kołobrzegu na Bornholm, obsługiwanym przez statek „Jantar”, który przywozi na duńską wyspę polskich turystów, ale nie jest przystosowany do przewozu samochodów.
Przedstawiciele portu Nexo oceniają, że interesującą alternatywą byłoby uruchomienie kolejnego połączenia z Polski na Bornholm, tym razem realizowanego promem przystosowanym do przewozu samochodów, z Kołobrzegu, Ustki lub Darłowa.

Już kiedyś planowano uruchomienie takiego połączenia z Darłowa, do realizacji zamierzeń jednak nigdy nie doszło. Połączenie z polskimi portami planowała firma Neko Seaways ApS, kupiła nawet zbudowany w tureckiej stoczni prom „Odin Baltica”, mogący zabrać na pokład 50 samochodów i 275 pasażerów, ale niestety nie udało jej się utrzymać na rynku. Wydaje się, że to właśnie brak armatora zdolnego do zainwestowania w połączenie wystarczających środków finansowych, stanowi główną przeszkodę w realizacji połączenia pomiędzy Nexo i Polską z wykorzystaniem promu pasażersko-samochodowego.

Bornholm/fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin