WARSZAWA: 12:37 | LONDYN 10:37 | NEW YORK 05:37 | TOKIO 19:37

Wodór paliwem przyszłości?

Dodano: 26 lis 2020, 11:12

Niedawno informowaliśmy, że norweska grupa Havyard założyła firmę Havyard Hydrogen w celu promowania wykorzystania wodoru do napędu dużych statków.
Pierwszy system będzie gotowy w przyszłym roku. Zainteresowanie wodorem nie słabnie. Japońska grupa, w skład której wchodzą: firma energetyczna Iwatani, stocznia Namura Shipbuilding, Bank Rozwoju Japonii i Tokyo University of Marine Science and Technology poinformowała, że przystępuje do opracowania projektu statku zasilanego ogniwami wodorowymi. Efekt prac ma być pokazany po raz pierwszy podczas targów w Osace w roku 2025.
W ubiegłym roku największy japoński armator, Mitsui OSK Lines (MOL) i e5 Lab, japoński dostawca rozwiązań do elektryfikacji i digitalizacji statków, podpisali umowę o przeprowadzeniu wspólnych badań nad hybrydowym lotniskowcem wyposażonym w wodorowe ogniwa paliwowe i akumulatory o dużej pojemności.
W zeszłym miesiącu premier Japonii ogłosił, że kraj ten stanie się w pełni neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku.

Fot. Namura Shipbuilding

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin