WARSZAWA: 18:10 | LONDYN 16:10 | NEW YORK 11:10 | TOKIO 01:10

Wojewoda zachodniopomorski przeznaczył środki na zapewnienie wyższego poziomu bezpieczeństwa nad wodą

Dodano: 10 kw. 2015, 18:06

400 tys. zł przeznaczy w tym roku wojewoda zachodniopomorski na zapewnienie bezpieczeństwa osobom wypoczywającym nad wodą.
Tak, jak w ubiegłych latach kąpiących się w jeziorach, rzekach i morzu, a także amatorów sportów wodnych pilnować będą ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie oraz Środkowopomorskiego Regionalnego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koszalinie.
– Pieniądze z budżetu wojewody pozwolą m.in. utrzymać w gotowości ratowników i sprzęt, prowadzić akcje ratunkowe na kąpieliskach i miejscach zwyczajowo wykorzystywanych do kąpieli, a także przeszkolić ratowników-ochotników – mówi Piotr Gabinowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ZUW. Dodatkowo szczeciński WOPR zakupi przyczepę do przewożenia łodzi oraz pneumatyczne sanie lodowe do profesjonalnego udzielania pomocy w warunkach zalodzenia, a koszaliński WOPR łódź ratowniczą dla drużyny z Czaplinka, działającej na jeziorze Drawskim.
Z dotacji wojewody w sezonie letnim utrzymywane jest również Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego, do którego spływają dane dotyczące interwencji na wodach.
W ubiegłym roku liczba odnotowanych w CKRW wypadków i interwencji nad wodą wyniosła 1519.
Dotacja wojewody na bezpieczeństwo wodne nie zmieniła się w stosunku do poprzedniego roku. Pieniądze przyznawane są na podstawie otwartego konkursu ofert.
imgres