WARSZAWA: 05:22 | LONDYN 03:22 | NEW YORK 22:22 | TOKIO 12:22

Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc złożył na ręce prezesa Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA Krzysztofa Urbasia podziękowania za wsparcie w walce z Covid-19.

Dodano: 09 lip 2020, 14:35

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, jako jedna w kluczowych spółek Skarbu Państwa w regionie, solidarnie i bardzo aktywnie włączył się w działania prewencyjne polskiego rządu, ukierunkowane na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Spółka skierowała pomoc zarówno do swoich pracowników, jak i podmiotów zewnętrznych.
W uzgodnieniu z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem, na walkę z koronawirusem, ZMPSiŚ przekazał dwie darowizny. Pierwsza z nich w kwocie miliona złotych trafiła do trzech szpitali – dwóch w Szczecinie: zakaźnego przy ul. Arkońskiej i PSK 1 przy ul. Unii Lubelskiej oraz do koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Tytusa Chałubińskiego. Za przekazane środki został zakupiony sprzęt potrzebny tym jednostkom, tj. respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne oraz ambulans. Druga darowizna przeznaczona była na zakup aparatury służącej do wczesnej diagnostyki koronawirusa. Poza ZMPSiŚ SA ten zakup wsparły również Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” oraz Polskie Terminale SA.
Pomimo pandemii porty w Szczecinie i Świnoujściu pracowały pełną parą. Ruch towarowy i obsługa statków odbywały się płynnie, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa chroniących przed Sars-Cov-2.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-11-28

1 EUR - 4,3542 1 USD - 3,9750
1 CHF - 4,5175 1 GBP - 5,0198

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin