WARSZAWA: 11:10 | LONDYN 09:10 | NEW YORK 04:10 | TOKIO 18:10

Województwo Zachodniopomorskie wspiera tworzenie nowych miejsc pracy, firma Teleyard otwiera zakład produkcyjny w Szczecinie

Dodano: 05 maj 2015, 13:19

Duże konstrukcje stalowe, elementy dźwigów, systemy i urządzenia do pogłębiarek, to główne produkty jakie mają powstawać w nowej fabryce firmy Teleyard w Szczecińskiej dzielnicy Stołczyn. Inwestycję zrealizowano m.in. dzięki wsparciu jakie inwestor otrzymał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2007-2013.
Dzięki zaangażowaniu środków Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 została odremontowana ulica Stołczyńska w Szczecinie i doprowadzona droga do działki. Dofinansowanie z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego wyniosło ponad 4,7 mln zł i było realizacją zobowiązania Marszałka Olgierda Geblewicza złożonego w liście intencyjnym podpisanym z inwestorem w 29 lipca 2011 r.
Teleyard to firma  z grupy spółek należących do rodzinnych koncernów belgijskich: Ackermans & Van Haaren oraz Henschel Engeneering. Belgowie w Polsce prowadzą interesy  już ponad 13 lat, pierwsze inwestycje ulokowali w Kostrzynie nad Odra. W Szczecinie Teleyard planuje produkcję konstrukcji spawanych ze stali o wysokiej wytrzymałości i odporności na ścieranie dla sektora morskiego i transportu kontenerów. W ramach nowej inwestycji przy ul. Stołczyńskiej powstaną hale spawalnicze i centrum lakiernicze wraz z zapleczem socjalnym i parkingami o powierzchni około 13 tys. m. kw. Firma zatrudnia 100 osób. Docelowo inwestor planuje budowę kolejnych hali i nabrzeża, lokując w Szczecinie 20 mln euro i zatrudniając – do 2022 roku tysiąc pracowników. Plany rozwoju przedsiębiorstwa są związane ze współpracą z firmą Cargotec która wcześniej zainwestowała w Stargardzie Szczecińskim. Profil produkcyjny firmy Teleyard wpisuje się w szeroko rozumianą gospodarkę morską, jedną z pięciu tzw. Inteligentnych specjalizacji Województwa Zachodniopomorskiego.
infomare