WARSZAWA: 22:39 | LONDYN 20:39 | NEW YORK 15:39 | TOKIO 05:39

Współpraca nauki z biznesem- podpisanie umowy między Akademią Morskią w Szczecinie i Kongsberg Maritime Poland

Dodano: 29 mar 2018, 22:38

29 marca br. przedstawiciele Akademii Morskiej w Szczecinie oraz firmy Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o. podpisali umowę o współpracy. Pod dokumentem podpisy złożyli: rektor Akademii Morskiej w Szczecinie Wojciech Ślączka oraz wiceprezes Kongsberg Maritime Poland, Radosław Sochanowski.
Efekty tej kooperacji odczują zarówno studenci, którzy w firmie Kongsberg będą mogli odbywać praktyki oraz staże, a także liczyć na wsparcie przy realizacji prac dyplomowych lub magisterskich, jak i pracownicy naukowi, których współpraca z przedstawicielami spółki pozwoli rozwijać i wdrażać nowe projekty oraz uzgadniać i kreować tematy prac badawczych i rozwojowych.

– Bardzo się cieszę, że nasza współpraca zostaje sformalizowana w formie podpisania umowy ramowej. Kooperacja z firmą Kongsberg Maritime Poland jest dla nas bardzo cenna i interesująca także dlatego, że będziemy mogli wspólnie kreować tematy prac inżynierskich i magisterskich. Niezwykle ważna jest dla nas możliwość organizacji praktyk i staży dla studentów Akademii Morskiej w firmie Kongsberg. To wszystko sprawia, że dzisiejszy dzień jest dla naszej uczelni bardzo ważny – powiedział Wojciech Ślączka, rektor Akademii Morskiej w Szczecinie.
– Od wielu lat współpracujemy ze szczecińską uczelnią morską. Wielu naszych pracowników jest absolwentami Akademii Morskiej, a wcześniej Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Bardzo wysoko cenimy sobie fachowość absolwentów, zarówno pod względem teoretycznym jak i praktycznym. Mamy nadzieję, że studenci, którzy odbędą u nas staże i praktyki, będą później naszymi pracownikami – powiedział podczas uroczystości podpisania umowy wiceprezes Kongsberg Maritime Poland, Radosław Sochanowski.
Kongsberg Maritime Poland to firma specjalizująca się w usługach oraz sprzedaży rozwiązań dla rynku elektroniki morskiej oraz technologii informacyjnych. Jako jeden z oddziałów norweskiego koncernu Kongsberg, świadczy usługi na całym świecie. Projektuje zaawansowane systemy automatyki okrętowej. Jest autoryzowanym dealerem kompletnych systemów, części zamiennych oraz przetworników i czujników produkowanych przez Kongsberg Maritime AS.Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2022-11-29

1 EUR - 4,6813 1 USD - 4,5164
1 CHF - 4,7449 1 GBP - 5,4141

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin