WARSZAWA: 20:21 | LONDYN 18:21 | NEW YORK 13:21 | TOKIO 03:21

Współpraca Vitronic Polska i Akademii Morskiej w Szczecinie

Dodano: 11 gru 2017, 9:33

Przedstawiciele Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie oraz firmy Vitronic Polska oficjalnie podpisali umowę o współpracy. 
Spotkanie miało miejsce w Szczecinie, w piątek 8 grudnia 2017 r. Firma oraz wydział do tej pory wspierały się wzajemnie, zapewniając z jednej strony przepływ informacji praktycznych, z drugiej zaś – wymieniając się wiedzą i naukowym doświadczeniem.
– Zapraszani przez dziekana WIET, odbywaliśmy już spotkania i wykłady ze studentami Akademii, mieliśmy okazję pokazywać im, jak w praktyce działają najnowsze technologie wykorzystywane w pomiarach ruchu drogowego – mówi Michał Żuchora, prezes Vitronic Polska. 
Jednym z nowych sprzętów produkcji Vitronic, który trafił do Akademii Morskiej w Szczecinie jest laserowy system PoliScan – skaner wielu pasów jezdni, umożliwiający ciągłe monitorowanie drogi oraz przechwytywanie danych dotyczących wszystkich pojazdów widocznych dla urządzenia, co pozwala dokumentować wszystkie wydarzenia na drodze. Obecnie Akademia Morska w Szczecinie jest jedyną uczelnią w Polsce, posiadającą tak nowoczesne urządzenie. 
– Praktyczne informacje są kluczowe w prowadzonym przez nas procesie dydaktycznym – zapewnił dziekan WIET, dr hab. inż. Stanisław Iwan, prof. AM. – Najnowsze technologie są istotą rozwoju branży transportowej, a współpraca z jej przedstawicielami pozwala nam stale aktualizować wiedzę w oparciu o doświadczenia rynku – dodał.
W odpowiedzi na potrzeby tego dynamicznego rynku, już wkrótce na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu studenci będą mogli wybierać specjalność Inteligentne Systemy Transportowe.
Spotkanie przedstawicieli uczelni i firmy Vitronic oraz przystąpienie do oficjalnej współpracy nadadzą nowy charakter i tempo wspólnym działaniom.
– To dla nas ważne, by wspierać edukację przyszłych kadr, ponieważ absolwenci, którzy mieli styczność z firmą są gotowi, by podjąć u nas pracę – dodał Michał Żuchora.
Vitronic to międzynarodowy lider w zakresie technologii ruchu drogowego i automatyzacji logistyki, kreujący rozwiązania dla sektora TSL w oparciu o najnowsze technologie i najwyższą jakość.
Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie to interdyscyplinarna jednostka kształcąca specjalistów branży transportowej, spedycyjnej i logistycznej, której aktywność w zakresie współpracy z otoczeniem biznesowym jest kluczowa zarówno w rozwoju dydaktyki, jak i prowadzonych badań.


Źródło: Akademia Morska w Szczecinie

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin