WARSZAWA: 05:16 | LONDYN 03:16 | NEW YORK 22:16 | TOKIO 12:16

Wycieczkowce MSC Poesia i MSC Europa będą pływającymi hotelami podczas piłkarskich mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku

Dodano: 21 lis 2019, 21:09

Podczas mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbędą się w 2022 w Katarze wyczarterowane zostaną dwa luksusowe wycieczkowce, które uzupełnią bazę hotelową.
MSC Poesia i MSC Europa posiadają łącznie 4000 kabin, w których może zamieszkać 9.800 osób. Statki zacumowane zostaną w Dausze oferując zakwaterowanym na ich pokładach kibicom widok na dzielnicę drapaczy chmur West Bay.
Minister Transportu i Komunikacji Kataru, Al Sulaiti powiedział: „Ministerstwo Transportu i Komunikacji zakończyło rozwój Portu w Dausze, aby pomieścić wiele dużych statków pasażerskich i umożliwić portowi przyjmowanie największych statków wycieczkowych na świecie, służących fanom i odwiedzającym Katar podczas mistrzostwa świata”
Wycieczkowiec MSC Poesia został zbudowany w 2008 roku we Francji w stoczni w Saint-Nazaire. Matką chrzestną statku jest słynna włoska aktorka Sophia Loren. Jednostka ma 293,8 m długości i 32 metry szerokości. Na trzynastu pokładach pasażerskich (w sumie statek ma 16 pokładów) może pomieścić 3 605 pasażerów.
MSC Europa jest obecnie budowana w stoczni w Saint-Nazaire. Będzie to pierwszy we flocie MSC Cruises wycieczkowiec napędzany paliwem LNG.
Piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 21 listopada 2022 r. Szacuje się, że podczas tej imprezy do niewielkiego państwa o powierzchni 11 586 km. kw. przyjedzie aż 1,5 mln turystów.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin