WARSZAWA: 11:15 | LONDYN 09:15 | NEW YORK 04:15 | TOKIO 18:15

Wyjątkowa uroczystość z okazji 50-lecia połączenia Göteborg-Kilonia

Dodano: 27 kw. 2017, 9:22

Popularne połączenie realizowane przez Stena Line pomiędzy Göteborgiem oraz Kilonią ma już 50 lat. Z tej okazji armator zorganizował specjalną uroczystość.
W poniedziałek, 24 kwietnia Stena Line celebrowała z zaproszonymi gośćmi dokładnie pół wieku, odkąd pierwszy prom popłynął na trasie pomiędzy Göteborgiem a portem położonym nad Zatoką Kilońską. Z tej okazji w terminalu w Göteborgu odbyło się przyjęcie, w którym udział wzięło kilkaset osób. Nie zabrakło tortu, którym uczczono okrągły jubileusz. Gościem specjalnym był 91-letni Alan Junger, który od startu linii wielokrotnie pełnił funkcję kapitana i doskonale pamięta inauguracyjny rejs do Kilonii.
„Jestem zadowolony, widząc, że linia, na której pracowałem ponad 20 lat, wciąż działa i ma się znakomicie” – powiedział Alan Junger.
Pierwszy rejs na trasie Göteborg-Kilonia, który miał miejsce 24 kwietnia 1967 r., odbył się zaledwie pięć lat po tym, jak Sten A. Olsson założył firmę Stena Line. Sukces tego połączenia był kluczowy dla dalszego rozwoju znanego dziś na całym świecie przedsiębiorstwa.
Przedstawiciele Stena Line zwrócili uwagę, że połączenie, którego powodzenie stanowiło podwaliny pod kolejne sukcesy, dziś również wyznacza nowe kierunki, jeśli chodzi o rozwój firmy. To właśnie na tej trasie kursuje prom Stena Germanica, który stał się pierwszym na świecie promem zasilanym metanolem, działającym na taką skalę.
„Jesteśmy dumni, że możemy świętować 50 lat działalności tej linii, która wciąż stanowi bardzo ważne ogniwo naszej siatki połączeń. Dziś symbolizuje ona naszą przyszłość oraz naszą pracę nad zrównoważonym rozwojem z zasilanym metanolem promem Stena Germanica” – powiedział Niclas Mårtensson ze Stena Line.
M.in. dzięki sukcesowi linii Göteborg-Kilonia Stena Line jest dziś wiodącym przewoźnikiem promowym w Europie z flotą składającą się z 36 jednostek i dysponującą bogatą siatką połączeń. Stena Line – strategiczny partner PromySkat – jest częścią Stena AB Group, która zatrudnia 19 tysięcy pracowników i osiąga obroty na poziomie 36,5 miliarda koron szwedzkich rocznie.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-26

1 EUR - 4,3117 1 USD - 3,9776
1 CHF - 4,5208 1 GBP - 5,0435

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin