WARSZAWA: 08:06 | LONDYN 06:06 | NEW YORK 01:06 | TOKIO 15:06

Wypadek na farmie wiatrowej Ormonde: łopaty turbiny wiatrowej wpadły do morza

Dodano: 27 paź 2021, 10:31

Podczas prac na farmie wiatrowej Ormonde na Morzu Irlandzkim wpadł do wody wirnik z trzema łopatami turbiny. Prace prowadziła firma MPI Offshore, a właścicielem farmy Ormonde jest szwedzki koncern Vattenfall- jeden z największych producentów energii elektrycznej w Europie.
Żuraw zamieszczony na jednostce „MPI Adventure” podnosił ważące około 126 ton i mierzące 61 metrów łopaty i wirnik, w pewnym momencie mocowanie odczepiło się i ładunek wpadł do wody, zahaczając jeszcze o burtę statku. Na szczęście żadnemu z pracowników nic się nie stało.
Część elementów morze wyrzuciło na pobliskie wybrzeże. Koncern Vatenfall poinformował, że firma podjęła akcję uprzątnięcia złomu. Vatenfall oddelegował specjalne grupy pracowników do odnalezienia i uprzątnięcia wszystkich elementów i uruchomił specjalną linię telefoniczną do pozyskiwania informacji na temat wyrzuconych na plażę szczątków urządzenia. Firma jednocześnie prosi, aby okoliczni mieszkańcy nie próbowali uprzątnąć fragmentów urządzenia na własną rękę.

MPI Adventure

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-27

1 EUR - 4,3067 1 USD - 3,9682
1 CHF - 4,5113 1 GBP - 5,0353

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin