WARSZAWA: 19:59 | LONDYN 17:59 | NEW YORK 12:59 | TOKIO 02:59

Wysiadasz na dworcu w Szczecinie, a przez chwilę możesz być w Wenecji

Dodano: 25 gru 2014, 1:14

…wprawdzie Małej albo Szczecińskiej, ale jednak Wenecji. Właśnie Małą albo Szczecińską Wenecją nazwano miejsce znajdujące się przy ulicy Kolumba 86-89 zaledwie pięć minut spacerem od dworca kolejowego Szczecin Główny.
Niewiele osób tutaj zagląda, a szkoda, bo miejsce jest naprawdę urokliwe, mające swój charakterystyczny klimat. Przed wojną była tu zajezdnia tramwajowa, po wojnie również użytkowano obiekt zgodnie z „tramwajowym” przeznaczeniem- pozostałości torów prowadzące do budynku zachowały się do dziś. W późniejszych latach planowano budynki rozebrać, ale na szczęście do tego nie doszło. Jakby trochę na pamiątkę minionych czasów znajduje się tu niewielka, cicha i chyba nieco zapomniana przystań wędkarska „Tramwajarz”.
Moim zdaniem jest to jedno z nieodkrytych miejsc w Szczecinie (choć zagląda tu już coraz więcej osób), które z czasem powinno doczekać się rozsądnego zagospodarowania, podobnie jak cała ulica Kolumba, która wciąż czeka na swojego „Kolumba”, który odkryje jej urok i niepowtarzalny charakter.
Dlaczego piszę o Szczecińskiej Wenecji na naszym portalu? Jest kilka powodów.
Z pewnością to miejsce najładniej wygląda od strony rzeki, a wszystko, co z wodą związane budzi moje zainteresowanie. Szczecińska Wenecja znajduje się przy ulicy noszącej imię Krzysztofa Kolumba- jednego z największych odkrywców i żeglarzy w historii ludzkości i to już jest z pewnością wystarczający powód, aby napisać kilka słów o tym niezwykłym miejscu.

Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-10-28

1 EUR - 4,6284 1 USD - 3,9938
1 CHF - 4,3473 1 GBP - 5,4910

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin