WARSZAWA: 18:10 | LONDYN 16:10 | NEW YORK 11:10 | TOKIO 01:10

Wysokie wzrosty w Trelleborgu. Kluczowe dla doskonałych wyników okazały się połączenia z Polską

Dodano: 06 wrz 2017, 21:40

Rynek połączeń promowych z Polską cały czas rośnie na znaczeniu. Beneficjentami osiąganych wzrostów są podmioty krajowe i zagraniczne. Niektóre z nich osiągają dzięki temu rekordowe wyniki.
Pływający z/do polskich portów armatorzy zwiększają liczbę kursów i wprowadzają dodatkowe statki, a zagraniczne porty, mające w ofercie regularne połączenia do Polski, notują rekordowe rezultaty. Jednym z nich jest port w Trelleborgu, który zaprezentował właśnie oficjalne wyniki za pierwszych siedem miesięcy tego roku.
Od stycznia do końca lipca szwedzki port odnotował wzrosty na wszystkich obszarach działalności. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku o 5,9 procent wzrosła liczba przewiezionych pojazdów ciężarowych, o 7,7 procent zwiększyła się liczba przetransportowanych przyczep. Wzrosty odnotowano także w segmencie przewozów pasażerskich. Liczba pasażerów urosła o 6,3 procent, a liczba przewiezionych pojazdów osobowych – o 7,3 procent. To pozwoliło na osiągnięcie rekordowych wyników na wszystkich tych polach.
„Możemy zaobserwować bardzo dobry rozwój wolumenu od stycznia do lipca. Zwłaszcza czerwiec i lipiec okazały się zdecydowanie lepsze od przeciętnej, co pozwala patrzeć z optymizmem na resztę roku” – powiedział Tommy Halén z portu w Trelleborgu. „Nie spodziewamy się też pogorszenia tego trendu w przyszłym roku. Największe wzrosty odnotowujemy w ruchu z/do Polski. Naszym największym problemem z połączeniami do Polski jest zdolność przeładunkowa, gdy chodzi o transport promowy w Świnoujściu. Jest ona zbyt mała, by obsłużyć statki oraz operacje, których oczekiwaliby armatorzy”.
Mimo pewnych ograniczeń, które stoją na drodze dalszych, znaczących wzrostów, przedstawiciele portu w Trelleborgu nie tracą optymizmu. Przypominają, że port w Trelleborgu jest największym portem ro-ro Skandynawii. Wskazują jednak na pewne potrzeby, które pozwolą na stymulację dalszych wzrostów. Wśród wymienianych pojawia się konieczność poprawienia dostępności dróg.
Wśród armatorów oferujących połączenia z Trelleborgiem, znajdują się: TT-Line, Unity Line oraz Stena Line. Dwie pierwsze firmy oferują połączenia do Świnoujścia.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-01-27

1 EUR - 4,7076 1 USD - 4,3252
1 CHF - 4,6961 1 GBP - 5,3505

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin