WARSZAWA: 11:41 | LONDYN 09:41 | NEW YORK 04:41 | TOKIO 18:41

Wystawa morska w muzeum techniki w Berlinie -galeria zdjęć

Dodano: 24 paź 2022, 19:12

Niemieckie Muzeum Techniki (Deutsches Technikmuseum w Berlinie zostało założone w 1982 roku i kontynuuje tradycję licznych zbiorów z zakresu historii techniki, przechowywanych do II wojny światowej w stolicy Niemiec w różnych lokalizacjach. Obecnie część zebranych eksponatów prezentowanych jest właśnie w Niemieckim Muzeum Techniki. Muzeum zajmuje ok. 25.000 m² i znajduje się na terenie odnowionego, dawnego towarowego dworca kolejowego Anhalter Güterbahnhof.
Wystawy tematyczne obejmują historię techniki i komunikacji, energię i transport, historię fotografii, historię technik łączności i oczywiście ekspozycję pokazującą dzieje żeglugi morskiej i śródlądowej.
Nie jest to klasyczne muzeum morskie, ale można znaleźć wiele naprawdę bardzo ciekawych eksponatów, jak choćby udostępniony do zwiedzania stary holownik czy jednoosobową łódź podwodną z czasów drugiej wojny światowej.
Muzeum stanowi skarbnicę wiedzy i wrażeń zarówno dla młodszych, dla których przygotowano prezentacje edukacyjne pod hasłem „jak to działa”, pokazujące zasady działania niektórych mechanizmów, jak i starszych zwiedzających. Z pewnością nikt nie będzie się nudził.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin