WARSZAWA: 03:21 | LONDYN 01:21 | NEW YORK 20:21 | TOKIO 10:21

XIV Gala Biznesu w Szczecinie: nagrody Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Szczecina i Pomorza Zachodniego „Business Club Szczecin”- przyznane / ZDJĘCIA/

Dodano: 09 sty 2016, 0:37

8 stycznia 2016 r. w restauracji „Zamkowa” w Szczecinie odbyła się XIV Gala Biznesu, podczas której przedstawicielom firm, które wniosły szczególny wkład w gospodarczy rozwój Szczecina i Pomorza Zachodniego w roku 2015 wręczono nagrody Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Szczecina i Pomorza Zachodniego „Business Club Szczecin”. Nagrody otrzymali:

„Baltchem”, firma prowadząca działalność na terenach portowych w Szczecinie i Świnoujściu. Podstawowym obszarem działalności spółki są przeładunki i magazynowanie płynnych produktów chemicznych. Firma jest następcą prawnym powstałej w 1948 roku Szczecińskiej Wytwórni Farb i Lakierów. Działalność „Baltchemu” jest wysoko ceniona również przez kontrahentów zagranicznych między innymi z Niemiec, Rosji, krajów bałtyckich.

„Drobimex” jeden z największych pracodawców na Pomorzu Zachodnim. Firma zatrudnia 850 pracowników. Jest jednym z liderów branży drobiarskiej, konsekwentnie realizuje ambitne plany rozwojowe, a jednym z podstawowych wyznaczników pozycji firmy na krajowym i międzynarodowym rynku jest wysoka jakość oferowanych wyrobów. „Drobimex” eksportuje swoje produkty do Niemiec, Anglii, Francji, Słowacji,Rumunii, a także na Białoruś i na Węgry. Firma jest jednym z liderów eksportu w regionie zachodniopomorskim.

Poltramp Yard to nowoczesna stocznia mająca siedzibę w Świnoujściu. Firma zaczynała swoją działalność w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku od świadczenia usług remontowych dla Polskiej Żeglugi Morskiej.
Poltramp-Yard w procesie dynamicznego rozwoju rozpoczął działalność na nowych terenach, co wiązało się z koniecznością poniesienia znacznych nakładów inwestycyjnych, ale jednocześnie pozwoliło na realizację ambitnych planów związanych z poszerzaniem zakresu usług. Dziś firma współpracuje między innymi z armatorami z Niemiec i Norwegii. W ostatnich pięciu latach zrealizowała ponad 20 kompleksowych remontów i przebudów statków oraz budowę 17 nowych, pełnomorskich jednostek. Nagroda dla świnoujskiej stoczni pokazuje, że przemysł stoczniowy w regionie zachodniopomorskim rozwija się i osiąga coraz większe sukcesy.

„Obserwator Morski” miesięcznik ukazujący się od 2008 roku traktujący o gospodarce morskiej w ujęciu krajowym i międzynarodowym. Pismo przedstawia problemy szeroko rozumianej gospodarki morskiej, publikuje teksty dotyczące, przemysłu stoczniowego, portów, armatorów, ale także morskiej tradycji i historii. „Obserwator Morski” to również doskonałe medium służące promocji gospodarki morskiej. Pismo przyznaje własną nagrodę – „Złote Lunety”, którymi wyróżnia osoby oraz firmy szczególnie zasłużone dla branży morskiej. Piszę te słowa z tym większą radością , że od wielu lat mam przyjemność być współpracownikiem „Obserwatora Morskiego” publikując na jego gościnnych łamach własne teksty.

Siemaszko największy deweloper, obecny na rynku zachodniopomorskim od ponad 22 lat. Firma wybudowała ponad 3000 mieszkań i ponad 100 domów jednorodzinnych. Podczas swojej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Projektując i wykonując inwestycje, korzysta z najlepszych rozwiązań architektronicznych oraz osiągnięć najnowocześniejszych technologii.

Podczas uroczystości Złotą Odznakę Honorową „Gryfa Zachodniopomorskiego” otrzymał Jerzy Miśkiewicz, szef najstarszego kina na świecie, istniejącego od 1909 roku w Szczecinie kina „Pionier”.

Tekst i fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin