WARSZAWA: 23:49 | LONDYN 21:49 | NEW YORK 16:49 | TOKIO 06:49

XIV Narada Przednawigacyjna „Polska Żegluga Śródlądowa 2015”

Dodano: 19 mar 2015, 15:38

Aktualne prace prowadzone w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju na rzecz rozwoju żeglugi śródlądowej były tematem wystąpienia wiceminister Doroty Pyć podczas XIV Narady Przednawigacyjnej „Polska Żegluga Śródlądowa 2015”. Coroczne narady przed sezonem nawigacyjnym stanowią okazję do omówienia zagadnień z zakresu żeglugi śródlądowej i służą wymianie poglądów między armatorami a organami administracji żeglugowej śródlądowej i morskiej, a także innymi zainteresowanymi podmiotami.
Podczas spotkania wiceminister infrastruktury i rozwoju odniosła się do procedowanych przez resort regulacji prawnych wprowadzających do polskiego prawa unijne standardy, których adresatami są armatorzy śródlądowi i marynarze pracujący na statkach żeglugi śródlądowej. Przedstawiono również informacje dotyczące budowy centralnej elektronicznej bazy danych statków żeglugi śródlądowej. W bazie gromadzone będą dane z rejestrów administracyjnych prowadzonych przez dyrektorów urzędów żeglugi śródlądowej, wyniki pomiaru statków, kwalifikacje zawodowe, informacje z zakresu bezpieczeństwa żeglugi, śródlądowych dróg wodnych, pilotażu oraz o wypadkach żeglugowych. Informacje te będą dostępne dla wszystkich organów administracji żeglugi śródlądowej w Polsce, a ich wymiana przyczyni się do usprawnienia wykonywanych przez te organy zadań.
Podczas tegorocznej XIV Narady Przednawigacyjnej dyskutowano także o projekcie ustawy Prawo wodne oraz płacy minimalnej w Niemczech. Debata zorganizowana przez Związek Polskich Armatorów Śródlądowych odbyła się 18 marca 2015 r. w Szczecinie.
SONY DSC