WARSZAWA: 23:46 | LONDYN 21:46 | NEW YORK 16:46 | TOKIO 06:46

XV Festiwal Nauki w Akademii Morskiej w Szczecinie

Dodano: 10 wrz 2015, 17:13

Akademia Morska w Szczecinie 21 września organizuje pokazy i prezentacje w ramach XV Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki. Choć teoretycznie zapisy trwają do 14 września, to listy są już prawie pełne.
W budynku uczelni przy Wałach Chrobrego 1-2 otwieramy 4 nasze laboratoria i pracownie:
CENTRUM INŻYNIERII RUCHU MORSKIEGO – prezentacja symulatora nawigacyjno-manewrowego. To wielozadaniowy symulator mostka nawigacyjnego statku, wyposażony
w rzeczywisty i symulowany ekranowo sprzęt nawigacyjno-manewrowy, to wirtualne porty, wirtualne statki, słowem – „bujający” mostek nawigacyjny na lądzie.
CENTRUM SYMULACYJNE TERMINALU LNG I SYMULATORA ŁADUNKOWEGO STATKÓW DO PRZEWOZU ŁADUNKÓW CIEKŁYCH – prezentacja pt. Jak przewozić gaz statkiem? Pracownia jest częścią Europejskiego Centrum Szkoleniowego LNG – to tutaj szkolą się przyszli pracownicy terminali LNG. To pierwsze w Polsce i jedyne takie laboratorium w tej części Europy.
SYMULATOR SIŁOWNI OKRĘTOWYCH/ LABORATORIUM SIŁOWNI OKRĘTOWYCH – prezentacja pt. Jak duży jest silnik na statku? W siłowniach mieszczą się: pełnozadaniowy symulator w wersji sprzętowej (pozwala na prezentację trójwymiarową pomieszczeń siłowni, umożliwia wirtualne prowadzenie czynności operacyjnych w obsłudze siłowni okrętowej – otwieranie, zamykanie zaworów, zmianę nastaw zadajników, przełączników; posiada nowoczesne urządzenia monitorujące) oraz prawdziwy silnik i urządzenia monitorujące jego pracę.
PLANETARIUM – pokaz pt. Co to jest astronawigacja? Pokaz nieba północnego, równikowego i południowego, obserwacja ruchu ciał niebieskich, opowieści o gwiazdozbiorach bardziej i mniej widocznych gołym okiem.
U podnóży Wałów Chrobrego uczestnicy festiwalu będą mogli zwiedzić statek badawczo-szkolny AM w Szczecinie m/s Nawigator XXI.
W budynku Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego przy ul. Henryka Pobożnego 11 dla zwiedzających otwieramy LABORATORIUM TOWAROZNAWSTWA I ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ, i zapraszamy na prezentacje połączone z laboratoriami pt. Jak ocenić jakość towarów masowych? Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
Prezentacje prowadzone są w godzinach 9.00-13.00, dla 15-osobowych grup uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, każdorazowo trwać będą ok.45 minut.
Więcej informacji na: http://festiwal.stn.szczecin.pl/program/1
Zachodniopomorski Festiwal Nauki, organizowany jest po raz piętnasty. Inicjatorem jest Szczecińskie Towarzystwo Naukowe, a organizowany wspólnie przez szkoły wyższe i placówki naukowe w Szczecinie i Koszalinie. Pokazy, prezentacje, wykłady kierowane są do różnych grup odbiorców, głównie uczniów szkół ponadpodstawowych, środowisk akademickich. Festiwal prezentuje m.in. osiągnięcia naukowców naszego regionu.
DSC09603

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-09-26

1 EUR - 4,6077 1 USD - 4,3485
1 CHF - 4,7657 1 GBP - 5,2980

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin