WARSZAWA: 04:15 | LONDYN 02:15 | NEW YORK 21:15 | TOKIO 11:15

Z Londynu do Paryża. Paryż atrakcyjnym celem podróży dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Dodano: 16 wrz 2018, 11:23

Paryż jest uważany za kulturalną stolicę Europy od wielu lat. Nagrywa się tu wiele filmów, a wydarzenia w niezliczonych nowelach dzieją się właśnie w Paryżu. Ta sława sprawia, że turyści oczekują wszystkiego co widzieli w telewizji, natomiast tak naprawdę podczas zwiedzania miasta, najlepiej o tym zapomnieć i zrobić to na własną rękę.
Paryż położony jest zaledwie 5 godzin jazdy od Londynu, więc jeśli marzysz o weekendowym wyjeździe, Paryż jest idealny na taki wyskok. Zwiedzanie Paryża jesienią to podziwianie go w całej jego krasie. Co więcej, wtedy ceny hoteli są znacznie niższe niż latem.
Przedstawiamy jesienny przewodnik po Paryżu! 5 miejsc, które warto odwiedzić podróżując samochodem.
Zdobywca wielu nagród, operator promów DFDS, przygotował specjalną ofertę dla polskich turystów, którzy wybierają się do Paryża jesienią z UK. Podróżowanie samochodem znaczy również, że nie trzeba się martwić o nadbagaż, a miasto można poznawać we własnym tempie.
Przepłyń promem z Dover do Francji i przekonaj się, że to najlepszy sposób na przeprawę na kontynent. Dodatkowo, zarezerwuj bilet przed 12 października, a zaoszczędzisz £7,50 lub €7,50 na przeprawie w jedną stronę, a £15 lub €15 w dwie strony.
Aż do £15 zniżki na przeprawę Dover – Dunkierka oraz Calais
Aż do €15 zniżki na przeprawę Dunkierka oraz Calais – Dover
Aż do 54 rejsów dziennie
Świetne wyposażenie na pokładzie
Brak restrykcji odnośnie bagażu
ZNIŻKA £7,50 | przeprawa promem z Dover do Dunkierki lub Calais
Samochód do 9 osób w każdą stronę. Zarezerwuj bilet do 12 października. Promocja dostępna na wybrane przeprawy do 18 grudnia. Od £32
ZNIŻKA €7.50 | Dunkierka lub Calais – Dover
Samochód do 9 osób w każdą stronę. Zarezerwuj bilet do 3 maja 2018r. Promocja dostępna na wybrane przeprawy do 12 grudnia 2018r. Od €42
Jakie miejsca warto zobaczyć:
Shakespeare and Company
Shakespeare and Company jest teoretycznie zwyczajną paryską księgarnią, czytelnią specjalizującą się w literaturze angielskiej. Jednakże dla miłośników sztuki jest znana jako jedno z historycznych miejsc dla bohemy z całego świata, w którym Ernest Hemingway, James Joyce, a także F. Scott Fitzgerald spędzali czas. Ta księgarnia powinna być numerem 1 na listach miejsc do zobaczenia w Paryżu. W jej pięknie zachowanych progach można spotkać wielu dobrze znanych autorów z całego świata wpadających tam, żeby miło spędzić czas.
Cour du Commerce Saint-André
Znajdująca się w samym sercu Paryża, Cour du Commerce Saint-André jest jedną z najstarszych oraz najmniejszych ulic francuskiej stolicy, a zbudowana została w 1776r. Ulica ta jest znana z uroczych, małych butików oraz jednej z najstarszych francuskich restauracji, Le Procope założonej w 1686r. przez Francesco Procopio del Coltelli. Cour du Commerce Saint-André jest ukrytym smaczkiem, którego każdy z turystów powinien spróbować.
Muzeum Louvre
Muzeum Louvre jest jednym z największych i najbardziej znanych muzeów na świecie. Podczas wizyty, można podziwiać obrazy najbardziej uznanych artystów, między innymi Mona Lisę (Leonardo da Vinci). Muzeum przygotowało dla polskich turystów PDF document z najważniejszymi informacjami, mapą oraz najważniejszymi wystawami. Bilet kosztuje 17 € jeśli kupimy go wcześniej przez Internet.
Ulica Champs-Élysées
Champs Elysees to synonim elegancji i szyku. Ulica ta przechodzi przez najbardziej ekskluzywną dzielnicę Paryża i można na niej znaleźć luksusowe butiki, eleganckie restauracje i najdroższe na świecie hotele. Champs Elysees jest częścią 10-kilometrowej arterii łączącej Louvre z La Defense (nowoczesną dzielnicą miasta).
Le Marais
Le Marais jest historyczną, pełną życia dzielnicą Paryża, w której królują wąskie uliczki, małe kawiarenki oraz drobne sklepiki. Marais kojarzy się ze sztuką i jest uważana za turystyczne centrum rozrywki. Można tu znaleźć wiele restauracji i hoteli, które stanowiły tło w filmach Woodiego Allena oraz Quentina Tarantino.
Jeszcze kilka drobnych informacji, jeśli udajesz się do Paryża samochodem z Wielkiej Brytanii, we Francji obowiązuje ruch prawostronny. Pasy bezpieczeństwa są zapinane obowiązkowo z przodu i z tyłu. Aby zaparkować samochód w Paryżu masz do wyboru miejsca na ulicy lub w podziemnym parkingu. Parkingi są płatne od poniedziałku do soboty między 9:00 a 20:00. Parkowanie w niedzielę i w nocy jest bezpłatne. Za parkometr można zapłacić kartą kredytową bądź aplikacją PaybyPhone.
Link do rezerwacji: http://bit.ly/2NuyADe

Informacje o DFDS:
DFDS to największa zintegrowana firma żeglugowo-logistyczna w Europie Północnej z siatką około 30 tras i 50 statków towarowych oraz pasażerskich.
DFDS może poszczycić się oferowaniem światowej klasy urządzeń i usług oraz największym wyborem tras promowych do Europy Północnej.
W Wielkiej Brytanii firma obsługuje przewozy pasażerskie na trasach z Dover do Calais, z Dover do Dunkirk, z Newcastle do Amsterdamu oraz z Newhaven do Dieppe.
DFDS został nazwany „Wiodącym Europejskim Operatorem Promów” przez sześć lat z rzędu (2012-2017), a także „Wiodącym Operatorem Promów na Świecie” przez ostatnie siedem lat (2011-2017).
DFDS obsługuje obecnie do 54 rejsów dziennie pomiędzy Dover i Francją na trasach Dover-Dunkirk oraz Dover-Calais. DFDS oferuje również dwa rejsy dziennie pomiędzy Newcastle i Amsterdamem. Ponadto, sieć DFDS obejmuje usługi pasażersko-towarowe między Newhaven i Dieppe, gdzie cztery rejsy dziennie obsługiwane są przez Transmanche Ferries.
Aby uzyskać więcej informacji o DFDS lub sprawdzić najnowszy rozkład rejsów, taryfy i oferty na wszystkich trasach z Wielkiej Brytanii wejdź na www.dfdsseaways.pl

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin