WARSZAWA: 19:02 | LONDYN 17:02 | NEW YORK 12:02 | TOKIO 02:02

Z łowiska przymusowo do portu

Dodano: 14 lis 2017, 21:47

Łódź rybacką z Unieścia skontrolowali 13 listopada na Bałtyku funkcjonariusze Straży Granicznej. Z uwagi na rażące naruszenia zasad bezpieczeństwa morskiego, w asyście jednostki pływającej Straży Granicznej SG-046, łódź zawrócono do portu.
Łódź z czterema rybakami znajdowała się 3,5 mili morskiej na północ od Unieścia. Podczas legitymowania załogantów funkcjonariusze Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej ustalili, że jeden z rybaków jest poszukiwany na podstawie zarządzenia Prokuratury Rejonowej w Koszalinie w celu ustalenia miejsca pobytu. Strażnicy graniczni odebrali od mężczyzny pisemne oświadczenie o miejscu aktualnego miejsca zamieszkania i skontrolowali łódź. Stwierdzili, że na pokładzie znajduje się o jedną osobę więcej niż dopuszcza karta bezpieczeństwa. Ponadto wystąpiły znaczące braki w wyposażeniu ratunkowym i przeciwpożarowym. Dodatkowo trzech rybaków nie posiadało dokumentów uprawniających ich do pracy na morzu.
Funkcjonariusze w asyście SG-046 zawrócili łódź do portu. Komendant dywizjonu wystąpi do dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego wobec osób winnych zaniedbań.

Morski Oddział Straży Granicznej