WARSZAWA: 22:35 | LONDYN 20:35 | NEW YORK 15:35 | TOKIO 05:35

Z powodu braku tlenu Indie ograniczają złomowanie statków

Dodano: 26 kw. 2021, 21:26

Indie zmagają się z drugą falą pandemii koronawirusa, dziennie notuje się w tym kraju ponad 200 tys. nowych zakażeń. Doszło do sytuacji, w której stocznie złomowe ograniczają swoją działalność ponieważ wytwórcy tlenu używanego do cięcia statków całą produkcję przeznaczają na potrzeby medyczne.
Syczące pochodnie gazowe, które przecinały najpotężniejsze statki w stoczni złomowej Alang w Gujarat zgasły. Skutki przekierowania dostaw tlenu do ratownictwa medycznego z powodu pandemii są odczuwalne także przez mniejsze firmy zajmujące się złomowaniem statków.
-Do Alang nie dociera ani jedna tona gazu. Od kilku dni wszystko jest przeznaczone do użytku medycznego. Złomowanie statków zostało całkowicie zatrzymane – powiedział Haresh Parmar, honorowy sekretarz stowarzyszenie Ship Recycling Industries Association (SRIA).
-Będziemy odnotowywać ogromne straty z powodu zamknięcia stoczni Alang, uważamy jednak, że ten tlen jest potrzebny w szpitalach. Nasze stowarzyszenie uważa, że ​​tlen powinien być podawany tam, gdzie jest teraz najbardziej potrzebny. Względy biznesowe nie mogą być ważniejsze niż ratowanie życia – dodał Parmar.
To wszystko dzieje się w sytuacji, kiedy do stoczni złomowych w Indiach z powodu pandemii trafia coraz więcej jednostek towarowych, a ostatnio także nie mających zatrudnienia luksusowych statków wycieczkowych. Straty branży złomowej są na razie trudne do oszacowanie, ale z pewnością będą one bardzo znaczące.

Fot. India Express

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-11-30

1 EUR - 4,3492 1 USD - 3,9810
1 CHF - 4,5510 1 GBP - 5,0350

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin