WARSZAWA: 15:08 | LONDYN 13:08 | NEW YORK 08:08 | TOKIO 22:08

Z powodu braku tlenu Indie ograniczają złomowanie statków

Dodano: 26 Kwi 2021, 21:26

Indie zmagają się z drugą falą pandemii koronawirusa, dziennie notuje się w tym kraju ponad 200 tys. nowych zakażeń. Doszło do sytuacji, w której stocznie złomowe ograniczają swoją działalność ponieważ wytwórcy tlenu używanego do cięcia statków całą produkcję przeznaczają na potrzeby medyczne.
Syczące pochodnie gazowe, które przecinały najpotężniejsze statki w stoczni złomowej Alang w Gujarat zgasły. Skutki przekierowania dostaw tlenu do ratownictwa medycznego z powodu pandemii są odczuwalne także przez mniejsze firmy zajmujące się złomowaniem statków.
-Do Alang nie dociera ani jedna tona gazu. Od kilku dni wszystko jest przeznaczone do użytku medycznego. Złomowanie statków zostało całkowicie zatrzymane – powiedział Haresh Parmar, honorowy sekretarz stowarzyszenie Ship Recycling Industries Association (SRIA).
-Będziemy odnotowywać ogromne straty z powodu zamknięcia stoczni Alang, uważamy jednak, że ten tlen jest potrzebny w szpitalach. Nasze stowarzyszenie uważa, że ​​tlen powinien być podawany tam, gdzie jest teraz najbardziej potrzebny. Względy biznesowe nie mogą być ważniejsze niż ratowanie życia – dodał Parmar.
To wszystko dzieje się w sytuacji, kiedy do stoczni złomowych w Indiach z powodu pandemii trafia coraz więcej jednostek towarowych, a ostatnio także nie mających zatrudnienia luksusowych statków wycieczkowych. Straty branży złomowej są na razie trudne do oszacowanie, ale z pewnością będą one bardzo znaczące.

Fot. India Express

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-06-21

1 EUR - 4,5442 1 USD - 3,8214
1 CHF - 4,1486 1 GBP - 5,2883

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin