WARSZAWA: 23:47 | LONDYN 21:47 | NEW YORK 16:47 | TOKIO 06:47

Zaproszenie na Wielki Festyn Morski w Gdańsku

Dodano: 24 cze 2015, 16:11

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. ma przyjemność zaprosić wszystkich Państwa, na Wielki Festyn Morski, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 czerwca o godzinie 10.30 w okolicach nabrzeża WOC I, tuż u wejścia do portu.
Wydarzenie uświetniające uroczyste przekazanie Falochronu Zachodniego w ręce władz miasta w osobie Pana Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, który wraz z władzami Zarządu Morskiego Portu Gdańsk dokona symbolicznego przecięcia wstęgi, to kolejny krok portu skierowany do Gdańszczan, dla których port i jego unikatowe piękno nie jest obojętne.
Teren ten dotąd objęty był statusem Wolnego Obszaru Celnego, stąd był niedostępny dla osób trzecich. Chcąc jednak to zmienić, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk zwrócił się do Ministerstwa Finansów o zmianę granic obszaru WOC, co też nastąpiło na mocy Rozporządzenia Ministra Finansów wydanego w maju tego roku. Tym samym możliwym stało się teraz udostępnienie Gdańszczanom tego obszaru, które w opinii władz miasta oraz naszej cieszyć się będzie ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców, ale także turystów licznie przybywających w okresie letnim do Gdańska. Nie bez przyczyny na uroczyste otwarcie Falochronu Zachodniego wybrano właśnie ten moment zbiegający się z rozpoczęciem okresu wakacyjnego.
Wszystkich tych, którzy pragną zobaczyć port z innej perspektywy i razem z nami świętować to wydarzenie, serdecznie zapraszamy na uroczystość.
Podczas Festynu każdy znajdzie moc atrakcji. w tym m.in. prezentacje najnowocześniejszego sprzętu Straży Granicznej, służb strażackich i Policji, pokazy profesjonalnego ratownictwa wodnego oraz możliwość zwiedzenia jednostki szkoleniowej S/y Generał Zaruski. Przygotowano także atrakcję specjalną dla miłośników sportu– możliwość wzięcia czynnego udziału w sparingu drużyny futbolu amerykańskiego.
Przy tej okazji nie zapomnieliśmy także o najmłodszych, na których czekać będzie pokaz baniek mydlanych, bajkowe malowanie twarzy oraz liczne konkursy z nagrodami.
Wydarzeniu towarzyszyć będą dźwięki muzyki szantowej granej na żywo.
W imieniu Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A. serdecznie zapraszamy.
portgdansk