WARSZAWA: 07:39 | LONDYN 05:39 | NEW YORK 00:39 | TOKIO 14:39

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.: Będziemy europejską stolicą żeglugi śródlądowej

Dodano: 25 kw. 2017, 21:20

Już za dwa dni 27 i 28 kwietnia br. Szczecin będzie europejską stolicą żeglugi śródlądowej. W siedzibie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA odbędzie się posiedzenie grupy roboczej komitetu wykonawczego międzynarodowej organizacji EFIP – Europejskiego Stowarzyszenia Portów Żeglugi Śródlądowej (ang. EFIP – The European Federation of Inland Ports). ZMPSiŚ SA jest jego członkiem od września ub. br. Stąd m.in. decyzja o organizacji tego wydarzenia właśnie w szczecińskim porcie.
EFIP istnieje od 1994 roku. Zrzesza ponad 200 portów śródlądowych z krajów Unii Europejskiej, Szwajcarii i Ukrainy. Posiada status obserwatora w Serbii. Reprezentuje interesy portów śródlądowych w Europie, podkreślając i wspierając ich rolę w otoczeniu gospodarczym i biznesowym. Przynależność do tej organizacji ułatwia bieżący monitoring europejskich trendów w zakresie żeglugi śródlądowej, w tym decyzji dotyczących transportu śródlądowego podejmowanych w strukturach europejskich. Organizacja ma za zadanie promowanie roli europejskich portów śródlądowych, jako rzeczywistych punktów węzłowych w łańcuchach transportowo-logistycznych, łączących porty śródlądowe z transportem kolejowym, drogowym i morskim.
Źródło: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-02-03

1 EUR - 4,6920 1 USD - 4,2928
1 CHF - 4,7023 1 GBP - 5,2571

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin