WARSZAWA: 22:59 | LONDYN 20:59 | NEW YORK 15:59 | TOKIO 05:59

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. z tytułem „Równa Firma”

Dodano: 21 paź 2020, 11:14

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA został wyróżniony tytułem „Równa Firma”. Plebiscyt zorganizowała Fundacja Biznes Innowacje Networking Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.
Celem plebiscytu jest wyróżnienie firm odpowiedzialnych społecznie, które wykazują się dbałością o pracowników, kontrahentów, społeczność oraz środowisko. Za jego organizację, każdego roku odpowiadają studenci i pracownicy akademiccy zrzeszeni w Fundacji Biznes Innowacje Networking WEFiZ US. Wyróżnienia przyznaje 20-osobowa Kapituła.
Działalność Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w obszarze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu prowadzona jest od 2009 roku. Spółka wspiera młodzieżowe grupy sportowe, działające przy szkołach i klubach sportowych, lokalne kluby i stowarzyszenia sportowe, jak również wydarzenia społeczno-kulturalne na rzecz zarówno kultury masowej jak i osiedlowych stowarzyszeń oraz klubów. Ponadto poprzez cykliczną organizację portowych zbiórek krwi ZMPSiŚ szerzy ideę krwiodawstwa wśród młodzieży szczecińskich szkół. Poprzez inicjatywę edukacyjną pn. „Dni Portu w szkole” propagowana jest wiedza z zakresu gospodarki morskiej i funkcjonowania portów.
Spółka wspiera dzieci i młodzież w realizacji ich pasji i marzeń, zarówno tych sportowych, jak i artystycznych i edukacyjnych.
Co warte podkreślenia, Spółka pomaga też potrzebującym, włączając się w różne akcje społeczne. Z inicjatywy pracowników powstała „Drużyna Portowa”, która bierze udział w akcjach dobroczynnych takich jak „Marsz-o-Bieg”, z którego dochód przeznaczany jest dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.
W bieżącym roku, w związku z pandemią koronawirusa, zarząd portu zaangażował się w pomoc szpitalom. Firma przekazała ponad milion złotych do trzech placówek, tj.: szpitala zakaźnego przy ul. Arkońskiej oraz SPSK nr 1 PUM w Szczecinie , a także do koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Tytusa Chałubińskiego. Dzięki tym środkom zakupione zostały respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne, aparatura do wykrywania Covid-19 we wczesnej fazie oraz ambulans.
ZMPSiŚ to stabilny i jeden z większych pracodawców w regionie. Z rozwojem gospodarczym ZMPSiŚ wiążę się także zaangażowanie w inicjatywy społeczne.