WARSZAWA: 10:34 | LONDYN 08:34 | NEW YORK 03:34 | TOKIO 17:34

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA pomógł zmodernizować pracownię przyszłym nawigatorom

Dodano: 03 lis 2020, 10:02

Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu kształcący m.in. przyszłych mechaników okrętowych i nawigatorów z roku na rok rozbudowuje swoją bazę dydaktyczno-warsztatową. Dzięki pomocy Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w tym roku unowocześnił pracownię nawigacyjną.
ZMPSiŚ od czterech lat wspiera finansowo placówkę, która dzięki tej pomocy sukcesywnie rozbudowuje i unowocześnia swoją bazę dydaktyczno-warsztatową, wyposażając szkołę w pomoce dydaktyczne, nowe stanowiska ćwiczeniowe itd.

Aby sprostać wyzwaniom rynku pracy, szkoła musi stale rozwijać swoją bazę i podnosić poziom kształcenia, dostosowując się do postępu technologicznego. Dzięki wsparciu ZMPSiŚ szkoła zakupiła piętnaście nowoczesnych stołów nawigacyjnych do pracy na mapach nawigacyjnych. Będą one również wykorzystane jako stanowiska do egzaminów kwalifikacji zawodowych dla techników nawigatorów morskich.
Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu już od 60 lat kształci młodzież na potrzeby gospodarki morskiej. Jest jedyną szkołą średnią kształcącą na poziom operacyjny żeglugi międzynarodowej. Dzięki temu jej absolwenci uczący się w zawodach: technik nawigator morski i technik mechanik okrętowy, po odbyciu nadzorowanej praktyki morskiej mogą przystępować do egzaminu oficerskiego.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-12-08

1 EUR - 4,3303 1 USD - 4,0181
1 CHF - 4,5913 1 GBP - 5,0458

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin