WARSZAWA: 11:18 | LONDYN 09:18 | NEW YORK 04:18 | TOKIO 18:18

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA laureatem nagrody Sint Sua Praemia Laudi

Dodano: 09 kwiecień 2015, 19:12

W dniu 9 kwietnia br. Wojewoda Pomorski – Ryszard Stachurski uhonorował Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA nagrodą Sint Sua Praemia Laudi przyznaną w kategorii gospodarka.
Nagroda od kilku lat jest nadawana przez Wojewodę Pomorskiego osobom lub instytucjom, które wybitnie zasłużyły się dla województwa, aktywnie wspierają rozwój regionu i promują go rozsławiając w całej Polsce i poza jej granicami.
Tym razem medal z łacińską inskrypcją „Sint Sua Praemia Laudi”, czyli „Niech chwała ma swą nagrodę” trafił do Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA docenionej za wybitne wyniki osiągnięte w roku 2014.
Wojewoda wyróżnił m.in. rekordową liczbę przeładunków gdańskiego portu zrealizowaną w minionym roku, w tym jego ponadprzeciętne rezultaty w zakresie obsługi towarów z grupy inne masowe, paliwa płynne, zboża oraz kontenery.
Uroczysta gala wręczenia nagród, podobnie jak w roku ubiegłym miała miejsce w Sopockim Belwederku, gdzie z rąk Wojewody medal odebrała Prezes Zarządu ZMPG SA – Pani Dorota Raben.
To wielki zaszczyt dla naszego portu, że jego wysiłki na rzecz rozwoju polskiej gospodarki zostały dostrzeżone. Port Gdańsk to niewątpliwy inkubator polskiej przedsiębiorczości. Dziękuję, ale też i dedykuję tą nagrodę pracownikom naszej firmy, którzy pracują na sukces Portu Gdańsk wraz z operatorami przeładunkowymi generującymi ruch w porcie, ale także wszystkim tym firmom, które nam zaufały lokując swój kapitał na obszarze Portu Gdańsk.
Taka nagroda nobilituje, ale też motywuje i zobowiązuje do dalszych wysiłków na rzecz propagowania dobrej pomorskiej przedsiębiorczości, nad czym nieustannie będziemy pracować dalej. Sint Sua Praemia Laudi- parafrazując tą łacińską maksymę- chwała więc polskim portom- zakończyła Prezes Raben.
Tegoroczni laureaci otrzymali podobne nagrody z rąk Wojewody także w kategorii sprawy społeczne, sport oraz kultura.
2
3
4

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-10-15

1 EUR - 4,5733 1 USD - 3,9413
1 CHF - 4,2691 1 GBP - 5,4083

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin