WARSZAWA: 17:27 | LONDYN 15:27 | NEW YORK 10:27 | TOKIO 00:27

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. laureatem nagrody „Pomorskie Sztormy”

Dodano: 09 mar 2016, 19:51

8 marca 2016 r. w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbyła się finałowa gala Pomorskich Sztormów, podczas której ogłoszeni zostali laureaci plebiscytu organizowanego przez „Gazetę Wyborczą Trójmiasto” i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
Podczas gali Pomorskich Sztormów poznaliśmy laureatów w dziewięciu kategoriach.
W trzech z nich – Inwestycja, Wydarzenie i Sportowiec Roku, zwycięzców wybierali Czytelnicy „Wyborczej”, którzy głosowali na kuponach i w internecie. Laureatów pozostałych sześciu kategorii wybierały specjalne kapituły plebiscytu, w skład których wchodzili niezależni eksperci, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, a także dziennikarze „Wyborczej”.
W kategorii Biznes Firmą Roku zostały: Zarząd Morskiego Portu Gdynia oraz Zarząd Morskiego Portu Gdańsk. Gdyński port w poprzednim roku zakończył pięć poważnych projektów inwestycyjnych zwiększających możliwości przeładunkowe, natomiast dla portu w Gdańsku rok 2015 był najlepszy w historii, jeżeli chodzi o przeładunki.
W kategorii Inwestycja Roku, w której nominację otrzymał m. in. projekt „Zagospodarowanie rejonu Nabrzeża Bułgarskiego w Porcie Gdynia”, laureatem została Pomorska Kolej Metropolitalna. Jest to pierwsza w Polsce linia kolejowa zbudowana od podstaw przez samorząd, która połączyła Gdańsk z Kaszubami oraz Trójmiasto z lotniskiem. Wydarzeniem Roku Czytelnicy uznali otwarcie Muzeum Emigracji w Gdyni. Sportowcem Roku został 25-letni Mateusz Mika, lider Lotosu Trefl, z którym był bliski wywalczenia potrójnej korony.
Medal Karty Trójmiasta, czyli nagroda specjalna „Wyborczej”, wręczany za działania integrujące trójmiejską metropolię, trafił w ręce Teresy Kamińskiej, twórczyni sukcesów Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wyróżnienie to otrzymują osoby, firmy i instytucje, które w największym stopniu przyczyniły się do realizacji postulatów Karty Trójmiasta.
To już trzecia w tym roku nagroda dla Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.. Przypominamy, że 12 lutego 2016 r. Prezes Zarządu ZMPG-a S.A. – Janusz Jarosiński zwyciężył
w plebiscycie „Osobowość Roku 2015”, w kategorii Biznes, za poprawę atrakcyjności gdyńskiego portu. Z kolei 10 lutego br., w 96 rocznicę zaślubin Polski z morzem, Liga Morska i Rzeczna wyróżniła Prezesa Zarządu ZMPG-a S.A. swoim najwyższym honorowym odznaczeniem, jakim jest Pierścień Hallera, symbolizujący platynowy pierścień wrzucony do wód Zatoki Puckiej przez generała broni Józefa Hallera w dniu 10.02.1920 r.
77x116-files-wydarzenia-aktualnosci-1603090-nagroda
77x116-files-wydarzenia-aktualnosci-1603090-img209

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-03-28

1 EUR - 4,6816 1 USD - 4,3300
1 CHF - 4,7205 1 GBP - 5,3242

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin