WARSZAWA: 10:20 | LONDYN 08:20 | NEW YORK 03:20 | TOKIO 17:20

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. laureatem nagrody „Pomorskie Sztormy”

Dodano: 09 mar 2016, 19:51

8 marca 2016 r. w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbyła się finałowa gala Pomorskich Sztormów, podczas której ogłoszeni zostali laureaci plebiscytu organizowanego przez „Gazetę Wyborczą Trójmiasto” i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
Podczas gali Pomorskich Sztormów poznaliśmy laureatów w dziewięciu kategoriach.
W trzech z nich – Inwestycja, Wydarzenie i Sportowiec Roku, zwycięzców wybierali Czytelnicy „Wyborczej”, którzy głosowali na kuponach i w internecie. Laureatów pozostałych sześciu kategorii wybierały specjalne kapituły plebiscytu, w skład których wchodzili niezależni eksperci, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, a także dziennikarze „Wyborczej”.
W kategorii Biznes Firmą Roku zostały: Zarząd Morskiego Portu Gdynia oraz Zarząd Morskiego Portu Gdańsk. Gdyński port w poprzednim roku zakończył pięć poważnych projektów inwestycyjnych zwiększających możliwości przeładunkowe, natomiast dla portu w Gdańsku rok 2015 był najlepszy w historii, jeżeli chodzi o przeładunki.
W kategorii Inwestycja Roku, w której nominację otrzymał m. in. projekt „Zagospodarowanie rejonu Nabrzeża Bułgarskiego w Porcie Gdynia”, laureatem została Pomorska Kolej Metropolitalna. Jest to pierwsza w Polsce linia kolejowa zbudowana od podstaw przez samorząd, która połączyła Gdańsk z Kaszubami oraz Trójmiasto z lotniskiem. Wydarzeniem Roku Czytelnicy uznali otwarcie Muzeum Emigracji w Gdyni. Sportowcem Roku został 25-letni Mateusz Mika, lider Lotosu Trefl, z którym był bliski wywalczenia potrójnej korony.
Medal Karty Trójmiasta, czyli nagroda specjalna „Wyborczej”, wręczany za działania integrujące trójmiejską metropolię, trafił w ręce Teresy Kamińskiej, twórczyni sukcesów Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wyróżnienie to otrzymują osoby, firmy i instytucje, które w największym stopniu przyczyniły się do realizacji postulatów Karty Trójmiasta.
To już trzecia w tym roku nagroda dla Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.. Przypominamy, że 12 lutego 2016 r. Prezes Zarządu ZMPG-a S.A. – Janusz Jarosiński zwyciężył
w plebiscycie „Osobowość Roku 2015”, w kategorii Biznes, za poprawę atrakcyjności gdyńskiego portu. Z kolei 10 lutego br., w 96 rocznicę zaślubin Polski z morzem, Liga Morska i Rzeczna wyróżniła Prezesa Zarządu ZMPG-a S.A. swoim najwyższym honorowym odznaczeniem, jakim jest Pierścień Hallera, symbolizujący platynowy pierścień wrzucony do wód Zatoki Puckiej przez generała broni Józefa Hallera w dniu 10.02.1920 r.
77x116-files-wydarzenia-aktualnosci-1603090-nagroda
77x116-files-wydarzenia-aktualnosci-1603090-img209