WARSZAWA: 04:39 | LONDYN 02:39 | NEW YORK 21:39 | TOKIO 11:39

Zbliża się kolejna konferencja Ferry Shipping. Jej znaczenie rośnie z każdym rokiem

Dodano: 25 mar 2015, 22:20

W kwietniu odbędzie się już kolejne spotkanie z cyklu Ferry Shipping Conference, podczas którego dyskutować będą przedstawiciele branży promowej. Z roku na rok ranga tej konferencji wzrasta. W tym roku, podobnie jak to miało miejsce w 2014 r., także spodziewanych są setki delegatów z całego świata.

To będzie już 13. konferencja Ferry Shipping. Podobnie jak wcześniejsze spotkania, także i to odbędzie się pokładzie promu. W tym roku organizatorzy zapraszają na pokład należącego do P&O Ferries statku Pride of Rotterdam. Przedstawiciele branży będą dyskutować podczas rejsu, który w dniach 21-23 kwietnia odbędzie się na trasie Rotterdam-Hull-Rotterdam.

W czasie meetingu będzie miało miejsce m.in. podsumowanie najważniejszych wydarzeń w branży, jakie miały miejsce w minionym roku. Odbędzie się też dyskusja na temat zmian, jakie nastąpiły na rynku po wejściu w życie dyrektywy siarkowej. W czasie panelu poświęconego temu problemowi głos zabiorą reprezentanci największych graczy na rynku, a wśród nich: Peder Gellert z DFDS Seaways, Niclas Mårtensson ze Stena Line, Guido Grimaldi z Grimaldi Compagnia Navigazione, Janette Bell z P&O Ferries czy Janek Stalmeister z Tallink.

Wśród innych tematów, które będą poruszane podczas dwudniowej konferencji, znajduje się m.in. kwestia rozwoju portów i terminali promowych, podczas omawiania której będą przemawiać przedstawiciele Port of Rotterdam i CMP Copenhagen Malmö Port; zreferowane zostaną też koncepty i projekty techniczne nowych statków. W czasie konferencji zaprezentowani zostaną także laureaci tegorocznych nagród Shippax Awards.

W konferencji, która miała miejsce w 2014 r., udział wzięło ok. 400 delegatów z całego świata, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele ok. 50 firm promowych. Ubiegłoroczne spotkanie odbyło się na pokładzie promu Romantika, należącego do Tallink Silja, a rozmawiano podczas rejsu na trasie Sztokholm-Ryga-Sztokholm. W latach wcześniejszych konferencje organizowane były też podczas rejsów na pokładach tak popularnych promów, jak: Pearl of Scandinavia (obecnie Pearl Seaways, DFDS), Color Fantasy i Color Magic (Color Line), Mariella (Viking Line) czy Cruise Barcelona (Grimaldi Lines).

„Siłą tej konferencji jest to, że bierze w niej udział tak wielu przedstawicieli firm promowych z całej Europy, a także innych zakątków świata” – wskazują organizatorzy.

Promyskat/Ferry Shipping Conference

9e02b4257c05e19434bd28a1f3ded3e5_M