WARSZAWA: 20:35 | LONDYN 18:35 | NEW YORK 13:35 | TOKIO 03:35

Zbudowany dla DFDS gigant LEGO zakończył swoją karierę. Co się z nim teraz stanie?

Dodano: 20 Wrz 2019, 13:08

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Jubileuszowy prom DFDS, który wykonany był z klocków Lego, a który zachwycał dzieci i dorosłych, zakończył swoją misję. Obiekt został rozebrany. Armator zdradził, co będzie się z nim dalej działo.
Jubilee Seaways, taką nazwę nosiła olbrzymia replika, która miała bawić dzieci i wzbudzać podziw dorosłych. I zbudowany na 150-lecie firmy statek z klocków Lego sprawdził się w tych rolach doskonale. Teraz przedstawiciele DFDS zdradzili, że kariera jubileuszowego statku dobiegła końca. Został on rozebrany. Ale w przeciwieństwie do prawdziwych promów, koniec Jubilee Seaways nie będzie miał negatywnego wpływu na środowisko. Jak zapowiedział armator, materiały, z których skonstruowany był ten niezwykły obiekt, zostaną wykorzystane powtórnie, a niektóre trafią do kolekcjonerów.
„Konserwowaliśmy ją i z dużą starannością wykonywaliśmy naprawy. Ale statek miał produktywny i bardzo pracowity żywot. W związku z tym przyszedł czas, by poddać go recyklingowi. Zostanie on przekształcony w nowe klocki Lego, a może nawet w nowy statek Lego” – powiedziała Sys Gram z DFDS. Dodała jednak, że wszystko zależy od liczby klocków, które pozostaną po akcji sprzedaży elementów, z których zbudowana była replika. W pierwszej kolejności zostały one bowiem zadysponowane do sprzedaży pasjonatom. Zyski z tej sprzedaży trafią na cele charytatywne.
W procesie tworzenia repliki promu DFDS brali udział pracownicy firmy z całego świata. Klocki w kolorze białym i niebieskim (barwy duńskiego przewoźnika) dotarły do pracowników terminali, biur, a także załóg pokładowych. Poszczególne zespoły były wyznaczone do budowy osobnych sekcji. W ciągu ostatnich trzech lat gotowy statek prezentowano na wielu wystawach i w czasie rozmaitych wydarzeń. W czasie swojego tournee trafił m.in. do Poznania.
Jubilee Seaways, który został wzniesiony w 2006 r., miał 12 metrów długości i trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako największy na świecie statek zbudowany z klocków Lego.

PromySKAT

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-02-26

1 EUR - 4,5175 1 USD - 3,7247
1 CHF - 4,1205 1 GBP - 5,1946

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin