WARSZAWA: 18:04 | LONDYN 16:04 | NEW YORK 11:04 | TOKIO 01:04

Żeglarska rywalizacja pań

Dodano: 10 cze 2015, 21:35

Już w najbliższy weekend w Szczecinie odbędzie się finał The Baltic Tall Ships Regatta 2015. Jednak w tych dniach, nie będzie to jedyne żeglarskie wydarzenie, które będzie miało miejsce w stolicy Pomorza Zachodniego.
13 i 14 czerwca br., w Szczecinie zostaną rozegrane Damskie Regaty o Puchar Jeziora Dąbie. Będzie to już 19. edycja tego wydarzenia, którego organizatorem jest Jacht Klub AZS Szczecin.
Zgodnie z tradycją, pierwszego dnia Regat (sobota, 13 czerwca), przeprowadzone zostaną treningi dla uczestniczek, które poprowadzi Adam Lisiecki oraz odbędzie się festyn integracyjny. Drugiego dnia (niedziela, 14 czerwca) zostaną rozegrane zawody, które wyłonią najlepsze drużyny w dwóch klasach – klasie OMEGA oraz klasie NHC.
Oficjalny trening przed zawodami odbędzie się w sobotę od godziny 10.00. Początek niedzielnej rywalizacji na wodzie zaplanowano na godzinę 11.00.
Jak sama nazwa imprezy wskazuje, w Regatach mogą wystartować jedynie kobiety. Co ważne, uczestniczek nie obowiązują żadne ograniczenia wiekowe, a dla żeglarek, które nie posiadają swojego jachtu, organizator nieodpłatnie udostępni klubowe jednostki typu OMEGA.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w XIX Damskich Regatach o Puchar Jeziora Dąbie, wciąż mogą zgłosić swój udział w zawodach. Można tego dokonać zarówno
za pomocą formularza on-line (znajdującego się na stronie internetowej www.damskieregaty.pl), jak i w dniu startu, w godzinach od 8.00-10.00 bezpośrednio
w biurze Jacht Klubu AZS (ul. Przestrzenna 9).
Organizatorem XIX Damskich Regat o Puchar Jeziora Dąbie jest Jachtu Klub AZS Szczecin.
Więcej szczegółów dotyczących Regat, w tym ramowy program wydarzenia, znajduje się na stronie internetowej www.damskieregaty.pl oraz na portalu społecznościowym: https://www.facebook.com/DamskieRegatyOBukietJezioraDabie
Dodatkowe informacje o wydarzeniu, można również uzyskać dzwoniąc pod jeden z numerów telefonów: 602 131 262 lub 505 219 779.

Wydarzenie zostało objęte Mecenatem Miasta Szczecin.

XIX Damskie Regaty o Puchar Jeziora Dąbie
13 – 14 czerwca 2015 r.
Jacht Klub AZS Szczecin
Ul. Przestrzenna 9
Jezioro Dąbie
infomare