WARSZAWA: 15:08 | LONDYN 13:08 | NEW YORK 08:08 | TOKIO 22:08

Żeglarze nagrodzeni- Wojciech Maleika z Nagrodą Specjalną Polskiego Związku Żeglarskiego

Dodano: 10 mar 2020, 10:50

Wśród laureatów najważniejszych polskich wyróżnień w żeglarstwie morskim znalazł się kpt. Wojciech Maleika, który otrzymał Nagrodę Specjalną PZŻ. Poprowadził on młodą załogę „Daru Szczecina” do zwycięstwa w regatach The Tall Ships Races 2019. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych na wodach Morza Północnego i Skagerraku, załoga pokonała konkurencję i wygrała w klasach C i D oraz w klasyfikacji over all. Armatorem jednostki jest Gmina Miasto Szczecin.
„Dar Szczecina” stacjonuje w szczecińskim Centrum Żeglarskim, gdzie odbywają się zajęcia w sekcjach morskich i stąd wyrusza w rejsy. W imieniu Wojciecha Maleiki nagrodę odebrał kpt. Wojciech Zakrzewski.

Nagrodę Honorową Rejs Roku i Srebrny Sekstant 2019 odebrała Joanna Pajkowska – pierwsza Polka, która opłynęła samotnie świat bez zawijania do portów. Rejs odbył się trasą klasyczną wokół trzech przylądków: Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn. Joanna Pajkowska pokonała trasę 29 tysięcy mil morskich, w czasie 216 dni i 16 godzin. Laureatka od lat związana jest też z żeglarstwem szczecińskim i zachodniopomorskim, jest między innymi członkiem Szczecińskiego Klubu Samotników.
– Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Na gali mogliśmy się przekonać, jak wiele oblicz i aspektów ma żeglarstwo, w szczególności jego morska odmiana. Mnogość różnorodnych projektów i ciekawych inicjatyw to powód do dumy. (…) Gratuluję tym, którzy w tegorocznej historii nagrody Rejs Roku się nie zapisali, ale nieśli biało-czerwoną banderę po morzach, oceanach i portach całego świata. Polskie żeglarstwo morskie ma bogatą historię, piękną tradycję i – w co głęboką wierzę – obiecującą przyszłość” – mówił Tomasz…Chamera, prezes PZŻ.
Organizatorem 50. Gali była Fundacja Gdańska, w partnerstwie z Miastem Gdańsk, Polskim Związkiem Żeglarskim, Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni, i Magazynem Sportów Wodnych Żagle.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-11-28

1 EUR - 4,3542 1 USD - 3,9750
1 CHF - 4,5175 1 GBP - 5,0198

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin