Dodano: 02 sty 2026, 16:15
Zimą w stolicy Sycylii – Palermo można zaobserwować wiele pięknych statków wycieczkowych. W jednym tygodniu w porcie zacumowały „Splendida” i „Virgo”.
Pierwszy statek powstał w 2009 roku i pływa pod banderą Panamy. W sezonie zimowym kursuje po Morzu Śródziemnym między portami Włoch, Hiszpanii i Tunezji. Statek może zabrać na pokład 3300 pasażerów i 1313 członków załogi. Na pokładzie znajduje się 11 restauracji i barów, strefa SPA, sklepy, sala teatralna na 1600 miejsc, kino 4D, aqua park, kręgielnia, kort do squasha, a nawet symulator wyścigów formuły 1. Standardowe zimowe rejsy trwają 7 dni, ale można również skorzystać z krótszych, 2-3 dniowych podróży.
„Virgo” to pierwszy włoski prom typu ro-pax napędzany LNG. Statek ochrzczono 11 grudnia 2025 w Palermo. Jednostka kursująca na trasie Genua – Palermo zabiera na pokład 1785 pasażerów i około 600 samochodów.

