WARSZAWA: 00:15 | LONDYN 22:15 | NEW YORK 17:15 | TOKIO 07:15

„Złote Lunety” – przyznane !!!

Dodano: 14 cze 2015, 16:22

Podczas trwających w Szczecinie finałów regat The Tall Ships Regatta 2015 na gościnnym pokładzie „Daru Młodzieży” odbyła się uroczystość wręczenia „Złotych Lunet” – nagród przyznawanych przez miesięcznik „Obserwator Morski”.
W kategorii „Osobowość roku” nagrodę otrzymał Zbigniew Miklewicz, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.
– Jest to nagroda dla całego środowiska portowego, dla osób, które wykonały w ostatnim czasie naprawdę wspaniałą pracę, a jej efektem jest rozwój portu i właśnie ta nagroda. Chcemy być chlubą miasta i chcemy aby Szczecin był dumny ze swojego portu, wierzę, że tak właśnie będzie – powiedział odbierając nagrodę prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., Zbigniew Miklewicz.
W kategorii „Firma roku” nagrodę otrzymał „Unity Line” – armator promowy, który od 20 lat łączy Polskę ze Skandynawią.
– Dziękuję za wyróżnienie i cieszę się, że nasza praca, to co robimy każdego dnia, została zauważona i doceniona – powiedział Jarosław Kotarski, prezes Unity Line.
W kategorii „Wydarzenie roku” zwyciężył „Kongres Morski”, w imieniu organizatorów nagrodę odebrał Dariusz Więcaszek, prezes zarządu Fundacji Kongres Morski.
– Dziękuję w imieniu wszystkich, którzy uczestniczą w organizacji Kongresu Morskiego, osób które swoją codzienną pracą tworzą to wydarzenie i sprawiają, że przez kilka dni w roku możemy spotkać się w Szczecinie na tej wspaniałej i jakże ważnej, nie tylko dla środowiska morskiego imprezie – powiedział Dariusz Więcaszek.
W kategorii „Kultura i sztuka” „Złotą Lunetę” otrzymał Jerzy Raducha, organizator imprez żeglarskich w Szczecinie, Zlotu Wielkich Żaglowców, organizator także tegorocznego finału regat The Tall Ships Regatta.
– To wielki zaszczyt dla mnie i dla wszystkich, którzy pracują przy organizacji imprez żeglarskich w Szczecinie. Oddaliśmy nasze serca pięknym żaglowcom i myślę, że jest to widoczne na każdej żeglarskiej imprezie, organizowanej w naszym mieście – powiedział odbierając nagrodę Jerzy Raducha.
„Złote Lunety” przyznawane są przez miesięcznik „Obserwator Morski” co dwa lata.
DSC07741
DSC07743
Miklewicz
Kotarski
Wiecaszek
Raducha