WARSZAWA: 09:06 | LONDYN 07:06 | NEW YORK 02:06 | TOKIO 16:06

Zmiana na stanowisku prezesa MSR Gryfia

Dodano: 05 lut 2015, 16:35

Po trzech latach pracy w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia i skutecznym przeprowadzeniu skomplikowanego procesu restrukturyzacji, prezes zarządu Lesław Hnat złożył rezygnację. W ciągu kilku najbliższych dni Rada Nadzorcza wybierze nowe władze spółki.
W czasie swojej pracy na stanowisku prezesa Gryfii Lesław Hnat przeprowadził skuteczny program naprawczy polegający m.in. na połączeniu stoczni w Szczecinie i Świnoujściu, restrukturyzacji majątkowej, usprawnieniu procesów zarządzania oraz przekazaniu znacznej liczby pracowników do firm kooperujących. Dzięki temu stocznia, pomimo niesprzyjających uwarunkowań rynkowych, ustabilizowała swoją sytuację i znacząco zwiększyła portfel zamówień.
– Prezes Hnat to specjalista od trudnych projektów. Wykonał bardzo ciężką pracę, by ustabilizować sytuację biznesową MSR Gryfii. Nie bał się odważnych i stanowczych decyzji. Bez jego uporu i konsekwencji Gryfia nie poradziłaby sobie na wymagającym europejskim rynku stoczniowym. Stocznia w pełni skorzystała na doświadczeniu i kompetencjach restrukturyzacyjnych prezesa Lesława Hnata – powiedział prezes MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, Piotr Słupski. – Wraz ze zmianą we władzach spółki i zakończonym procesem restrukturyzacji nadchodzi nowy czas dla MSR Gryfii – okres inwestycji i rozwoju. Liczę, że nowy prezes, wyłoniony przez Radę Nadzorczą, tchnie w spółkę nową energię – dodał prezes Słupski.
W najbliższych dniach Rada Nadzorcza MSR Gryfia wybierze nowego prezesa spółki i dokona niezbędnych zmian w jej zarządzie.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-02-07

1 EUR - 4,7476 1 USD - 4,4325
1 CHF - 4,7856 1 GBP - 5,3212

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin