WARSZAWA: 02:51 | LONDYN 00:51 | NEW YORK 19:51 | TOKIO 09:51

Zmiany w zarządzie Funduszu Rozwoju Spółek

Dodano: 22 sty 2020, 8:21

Rada Nadzorcza Funduszu Rozwoju Spółek S.A. informuje, iż w wyniku postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu do spraw Zarządzania Korporacyjnego spółki Fundusz Rozwoju Spółek S.A., wszczętego uchwałą Rady Nadzorczej Nr 63/V/2019 z dnia 20 grudnia 2019 r. (ze zm.), powołała na to stanowisko z dniem 23 stycznia 2020 roku Panią Joannę Walichnowską.
Jedynym akcjonariuszem FRS S.A. jest Skarb Państwa reprezentowany przez Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
W ramach działań Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zmierzających do reaktywacji państwowego przemysłu stoczniowego w Szczecinie przeprowadzono proces tzw. alokacji aktywów stoczniowych. W wyniku umowy zamiany udziałów i akcji z MARS Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym z dnia 19 grudnia 2018 r., FRS S.A. stał się większościowym akcjonariuszem (92,36% akcji) spółki Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” S.A. z siedzibą w Szczecinie oraz właścicielem (100%) udziałów w spółce Stocznia Szczecińska Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie.

Źródło: Fundusz Rozwoju Spółek S.A.

Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin