WARSZAWA: 09:23 | LONDYN 07:23 | NEW YORK 02:23 | TOKIO 16:23

Zmodernizowane nabrzeża rybackie w Trzebieży

Dodano: 14 lis 2022, 11:53

W Trzebieży po gruntownej modernizacji oddano do użytku dwa postojowe nabrzeża rybackie o łącznej długości ponad 185 metrów. Koszt inwestycji wyniósł ponad 3,8 mln zł.

Nabrzeża zostały wyposażone w belki odbojowe, drabinki wyjściowe i stanowiska ratownicze. Zmodernizowano także slip do wodowania i wyciągania z wody jednostek rybackich. W ramach inwestycji pogłębiony został także tor wodny prowadzący do portu w Trzebieży.
– Realizujemy duże inwestycje infrastrukturalne, jak pogłębienie toru wodnego Świnoujście – Szczecin, inwestycje w największych portach morskich, czy przekop Mierzei Wiślanej. Nie zapominamy także o inwestycjach w mniejszych ośrodkach niezwykle istotnych dla lokalnych społeczności i tak właśnie było w przypadku portu w Trzebieży – powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
Pogłębienie toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m otwiera przed portem w Trzebieży zupełnie nowe perspektywy. Być może w przyszłości będzie tutaj możliwa także obsługa większych statków handlowych.
Inwestycja realizowana była w ramach projektu obejmującego poprawę infrastruktury w małych portach: Mrzeżynie, Niechorzu, Trzebieży i Lubinie.
Cały projekt o wartości 45,5 mln zł ma zostać zakończony w drugim kwartale 2023 roku.