WARSZAWA: 08:52 | LONDYN 06:52 | NEW YORK 01:52 | TOKIO 15:52

ZMPSiŚ SA wziął udział w międzynarodowym seminarium internetowym na temat zmian w sektorze portowym

Dodano: 07 wrz 2020, 9:11

“Przystosowanie się do zmian. Nowa rzeczywistość sektora portowego.” – to tematy przewodnie międzynarodowego seminarium internetowego Organizacji Portów Bałtyckich (Baltic Ports Organization), które odbyło się w dniach 3-4 września br.
Wydarzenie poświęcone było dogłębnej analizie obecnego stanu światowej gospodarki, w tym sektora portowego, zmagającego się z wyzwaniami wywołanymi przez koronawirusa. W ramach licznych paneli dyskusyjnych rozważano m.in., czy cyfryzacja może być odpowiedzią na światowe sytuacje kryzysowe oraz jakie działania muszą podjąć europejskie porty, aby zachować konkurencyjność w następnej dekadzie.
Organizacja Portów Bałtyckich każdego roku we wrześniu jest organizatorem Konferencji Portów Bałtyckich. To najważniejsze coroczne wydarzenie BPO, podczas którego uczestnicy dyskutują o najważniejszych sprawach dotyczących portowego biznesu. Każdego roku konferencja poświęcona jest najbardziej aktualnym wyzwaniom portów rejonu Morza Bałtyckiego. Jest to także doskonała platforma komunikacji, bowiem oprócz portów zrzeszonych w BPO, uczestniczą w niej przedstawiciele Komisji Europejskiej, organizacje non-profit oraz firmy prywatne. Staranny dobór prelegentów zapewnia wysoki poziom tego wydarzenia, a profesjonalne prezentacje pozwalają ekspertom i uczestnikom konferencji na wymianę doświadczeń w zakresie problematyki portowej, żeglugowej i środowiskowej.
Tegoroczne spotkanie z uwagi na Covid-19 odbyło się za pośrednictwem Internetu. Przed dwoma laty w 2018 roku Szczecin był gospodarzem takiej konferencji.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-27

1 EUR - 4,3067 1 USD - 3,9682
1 CHF - 4,5113 1 GBP - 5,0353

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin