WARSZAWA: 04:17 | LONDYN 02:17 | NEW YORK 21:17 | TOKIO 11:17

Znany z obsługi połączeń do Gdyni statek Vikingland został sprzedany

Dodano: 29 sty 2019, 6:11

Prom Vikingland, który ostatnio obsługiwał dla Stena Line połączenia z Gdyni do Nynäshamn, został sprzedany. Trafi na południe Europy.
Specjalizująca się obsłudze połączeń towarowych na Morzu Śródziemnym firma Salamis Lines podpisała umowę ze Swedish Orient Line (SOL) na przejęcie promu ro-ro Vikingland, który znany był m.in. z obsługi połączeń towarowych na Bałtyku. Wartość transakcji opiewa na sumę 4,95 miliona euro.
Sprzedany właśnie przez SOL statek zaledwie w sierpniu ub. r. został wprowadzony na trasę Gdynia-Nynäshamn, co pozwoliło firmie Stena Line na zwiększenie przepustowości na tej trasie. Jak niedawno informowaliśmy, szwedzki armator zdecydował się jednak na zawieszenie tego połączenia, koncentrując się równocześnie na dalszym rozwoju połączenia Gdynia-Karlskrona. W ostatnich tygodniach Vikingland kursował właśnie na tej linii.
Statek, który w przeszłości znany był również jako Arcturus i Aurora, obsługiwał wcześniej nie tylko połączenia dla Stena Line i Swedish Orient Line, ale także m.in. dla Grimaldi Lines.
Vikingland został zbudowany w 1982 r. w zakładach Rauma Marine Construction w Finlandii. Ma 155 metrów długości, a jego linia ładunkowa wynosi 2170 metrów. Do floty Salamis Lines statek powinien trafić w kwietniu br.
Salamis Lines to firma z siedzibą na Cyprze, która specjalizuje się m.in. w transporcie ładunków drogą morską. Armator oferuje regularne połączenia pomiędzy Cyprem, Grecją oraz krajami we wschodniej części Morza Śródziemnego.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin