WARSZAWA: 12:23 | LONDYN 10:23 | NEW YORK 05:23 | TOKIO 19:23

Związkowcy z „Solidarności” Bulk Cargo wręczyli petycję prezesowi Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Dodano: 04 Kwi 2019, 16:19

4 kwietnia przewodniczący zachodniopomorskiej „Solidarnosci” Mieczysław Jurek wraz z grupą związkowców z „Solidarności” wręczyli prezesowi Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Dariuszowi Słaboszewskiemu petycję z żądaniem cofnięcia wypowiedzenia umowy dzierżawy terenów spółce Bulk Cargo. Adresami petycji są także minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz premier Mateusz Morawiecki.
Jak podkreślali związkowcy, celem ich działań jest utrzymanie miejsc pracy w spółce Bulk Cargo. Prezes ZMPSiŚ Dariusz Słaboszewski i wiceprezes Kazimierz Drzazga zaprosili przedstawicieli związków do sali konferencyjnej, gdzie na podstawie szczegółowych dokumentów przedstawili aktualną sytuację negocjacji Zarządu Portu z Bulk Cargo. Przedstawiciele ZMPSiŚ poinformowali także o działaniach podejmowanych w przeszłości zmierzających do rozwiązania trudnej sytuacji. Wiele z nich zdaniem przedstawicieli ZMPSiŚ SA pozostało bez odpowiedzi ze strony spółki, co z pewnością miało wpływ na obecny stan rzeczy.
Po wręczeniu petycji część związkowców z przewodniczącym Jurkiem opuściła salę. 9 osób pozostało, aby nadal uczestniczyć w dyskusji.
-Naszym celem jest wspomaganie rozwoju wszystkich podmiotów działających na terenie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Tak jest również w przypadku spółki Bulk Cargo. Chcemy, aby wszystkie spółki się rozwijały, ale musi się to odbywać na uczciwych, przejrzystych warunkach – powiedział prezes ZMPSiŚ Dariusz Słaboszewski.
Po zakończeniu rozmów grupa 9 związkowców odmówiła opuszczenia sali konferencyjnej. Prezes portu zapewnił, że jest gotowy do rozmów także w siedzibie Bulk Cargo zarówno w obecności zarządu jak i pracowników spółki. Związkowcy oświadczyli, że pozostaną w sali konferencyjnej Zarządu Portu do momentu podpisania porozumienia między ZMPSiŚ i spółką Bulk Cargo.


Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-02-26

1 EUR - 4,5175 1 USD - 3,7247
1 CHF - 4,1205 1 GBP - 5,1946

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin