WARSZAWA: 00:40 | LONDYN 22:40 | NEW YORK 17:40 | TOKIO 07:40

Baltchem S.A. Zakłady Chemiczne w Szczecinie – prezentacja firmy

Dodano: 13 Cze 2018, 10:37

Baltchem SA Zakłady Chemiczne w Szczecinie- zajmujemy się przeładunkami i magazynowaniem towarów płynnych od 1948 roku. Naszymi klientami sa firmy zarówno polskie, jak i zagraniczne. Nasze terminale przeładunkowe zlokalizowane są w portach w Szczecinie i Świnoujściu.
Korzystna lokalizacja, rozbudowana infrastruktura obejmująca własne nabrzeża, bazę magazynową produktów płynnych, bocznice kolejowe, estakady, przepompownie i sieci rurociągów technologicznych, połączenia komunikacyjne zarówno dla transportu kolejowego, jak i samochodowego stwarzają dogodne warunki do świadczenia usług przeładunkowych. W lutym 2017 roku otrzymaliśmy certyfikat AEO.

Terminal przeładunkowy w Szczecinie zlokalizowany jest przy ul. Księdza Stanisława Kujota 9, w Kanale Wrocławskim. Terminal obsługuje statki o maksymalnych parametrach: L-130 m, B-22 m, d-5,50 m, posiada własną bocznicę kolejową ze stanowiskami do za- i rozładunku oraz stanowiska do obsługi autocystern. Pojemność magazynowa terminala w Szczecinie wynosi 56 700 m sześć.
Świadczymy usługi magazynowe i przeładunkowe dla towarów takich jak: oleje napędowe, metanol, benzyny, nawozy, parafiny i inne. Na większości pojemności terminala funkcjonuje skład celny, część zbiorników znajduje się w składzie podatkowym. Obecnie prowadzona jest inwestycja budowy nowoczesnej nalewni paliw płynnych dla autocystern.

Dodatkowo w porcie w Szczecinie posiadamy teren inwestycyjny znajdujący się przy ul. Górnośląskiej, przy kanale Górnośląskim, o powierzchni ok. 27 000 m kw. Obecnie teren jest przygotowywany pod przyszłe inwestycje, które będą realizowane po pogłębieniu Kanału Górnośląskiego.
Terminal przeładunkowy w Świnoujściu, zlokalizowany jest przy ul. Karsiborskiej 35.
Terminal obsługuje statki o maksymalnych parametrach: L-195 m, d-11,70 m i wyporności 57 600 ton. Pojemność magazynowa terminala w Świnoujściu wynosi 72.000 metrów sześć.
Terminal oferuje przeładunki towarów ekspediowanych wyłącznie drogą morską (statki, barki) oraz magazynowanie paliw płynnych, takich jak: olej napędowy, paliwo żeglugowe. Na całej pojemności terminala funkcjonuje skład celny.
Obecnie jesteśmy w trakcie rozbudowy pojemności terminala – budowane są dwa zbiorniki naziemne o łącznej pojemności 36 000 m sześć. Planowane rozpoczęcie korzystania z dodatkowej pojemności to IV kwartał 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-04-25

1 EUR - 4,2959 1 USD - 3,8537
1 CHF - 3,7781 1 GBP - 4,9669

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin