WARSZAWA: 12:46 | LONDYN 10:46 | NEW YORK 05:46 | TOKIO 19:46

Budynek ZMPSiŚ SA wypięknieje

Dodano: 09 Sty 2019, 19:47

Elewacja budynku głównego Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA przy ul. Bytomskiej 7 w Szczecinie w ciągu najbliższych trzech lat poddana będzie renowacji. Budynek wypięknieje stając się z pewnością wizytówką Szczecina. Prace mają rozpocząć się w pierwszym kwartale bieżącego roku.
Jak informuje Monika Woźniak-Lewandowska z ZMPSiŚ SA dotychczas elewacja gmachu nie była remontowana. Wykonano jedynie drobne naprawy i uzupełniono ubytki oraz poddano ją gruntownemu myciu. Obecne działanie jest drugim etapem projektu związanego z przebudową budynku głównego.
W pierwszym etapie wykonano windę osobową wewnątrz budynku. Prace zakończyły się na początku 2017 r. Wcześniej w budynku wyremontowano ciągi komunikacyjne i klatki schodowe.
Budynek, w którym obecnie ma swoją siedzibę Zarząd Spółki ZMPSiŚ SA wybudowano w XIX wieku wg projektu radcy budowlanego Wilhelma Meyera-Schwartau, który także osobiście nadzorował prace budowlane. W latach 70. ubiegłego wieku budynek rozbudowano dobudowując trzecie piętro. Gmach wymieniony jest w rejestrze zabytków nieruchomych województwa zachodniopomorskiego.
Po zakończeniu prac renowacyjnych budynek nie tylko zyska nowy blask, ale będzie także przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Pojawi się bowiem platforma zewnętrzna umożliwiająca wejście do budynku osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.
Zarząd Portu planuje w kolejnych latach, renowację także innych zabytkowych budynków portowych.

Fot. ZMPSiŚ SA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-06-25

1 EUR - 4,2554 1 USD - 3,7376
1 CHF - 3,8308 1 GBP - 4,7704

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin