WARSZAWA: 08:18 | LONDYN 06:18 | NEW YORK 01:18 | TOKIO 15:18

Jakiego koloru będą dźwigi na szczecińskiej Łasztowni?

Dodano: 21 Lis 2016, 6:42

Tego dowiemy się po zakończeniu prac, których celem jest odrestaurowanie trzech starych portowych żurawi stojących na nabrzeżu Starówka. Prace obejmują między innymi czyszczenie, piaskowanie i malowanie żurawi na kolor zbliżony do oryginalnego. Jaki był ten oryginalny kolor, dowiemy się po usunięciu farb, którymi żurawie były wcześniej konserwowane i malowane. Urządzenia pochodzą z lat dwudziestych ubiegłego wieku i zostały przekazane przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., Muzeum Narodowemu w Szczecinie.
Warto przypomnieć, że zabytkowe dźwigi zwane potocznie przez szczecinian „dźwigozaurami” z okazji imprez organizowanych na Łasztowni były na kolorowo podświetlane, co bardzo podobało się zarówno mieszkańcom jak i turystom. Pojawił się nawet pomysł, aby żurawie zostały na stałe oświetlone. Czy tak się stanie po zakończeniu prac konserwatorskich? Zobaczymy.
2
4
Fot. Wojciech Sobecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-10-18

1 EUR - 4,2844 1 USD - 3,8503
1 CHF - 3,8969 1 GBP - 4,9671

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin