WARSZAWA: 10:42 | LONDYN 08:42 | NEW YORK 03:42 | TOKIO 17:42

Kolejne promy grupy Tallink po modernizacji, a w kolejce czekają następne

Dodano: 30 Sty 2019, 8:02

Kilka należących do grupy Tallink promów przeszło w ostatnim czasie spore modernizacje. Na swoje trasy po wizytach w stoczni powróciły już Silja Symphony oraz Star. Wcześniej podobnym zmianom poddany został prom Silja Serenade, a na remonty czekają już kolejne.
Statek Silja Symphony powrócił na trasę Helsinki-Sztokholm po dwutygodniowej wizycie w zakładach Turku Repair Yard w Naantali. W trakcie pobytu w fińskiej stoczni znaczna część przestrzeni znajdujących się na promie przeszła renowacje. Niektóre z pomieszczeń całkowicie zaś odmieniły swoje oblicze.
Największe zmiany, jakie zaszły na popularnej jednostce, dotyczyły klubu nocnego Atlantis Palace (po remoncie otrzymał on nazwę Starlight) oraz restauracji Bon Vivant i El Capitan (po remoncie zamieniła się w Grill House). Armator poinformował, że wymieniono aż 4500 m2 dywanów (nowe pokrycie zyskały podłogi we wszystkich kabinach i w przestrzeniach ogólnodostępnych). Na statku przeprowadzone zostały też prace konserwacyjne. Jednostkę przygotowano też do zasilania statku z lądu, dzięki czemu w trakcie postoju w porcie nie będzie musiała ona korzystać z silnika pomocniczego.
Silja Symphony wróciła na regularną trasę 21 stycznia, a dzień później do obsługi serwisu Tallinn-Helsinki powrócił statek Star, na którym prace konserwacyjne i modernizacyjne realizowane były od 7 stycznia. Tutaj metamorfoza spotkała kawiarnie Snack Time i Starbucks. Odmienił się też wygląd lokalu Sea Pub. Powiększono i odświeżono też strefę zabaw dla dzieci oraz strefę zakupów; odnowiono także toalety.
Oprócz zmian, jakim poddane zostały przestrzenie dla pasażerów, na statku Star pojawiły się innowacje pomocne w zwiększeniu efektywności energetycznej, a także ograniczeniu wpływu działalności operacyjnej na środowisko – zainstalowano m.in. opracowany przez firmę Wärtsilä patent EnergoProFin, który pomaga w ograniczeniu zużycia paliwa oraz redukcji hałasu.
Wcześniej, w listopadzie 2018 r. szereg prac przeprowadzono także na statku Silja Serenade, gdzie także odmieniono wygląd barów i restauracji oraz odświeżono korytarze i schody. Jak wyjaśnił armator, dzięki wprowadzeniu zmian, przeznaczenie oraz atmosfera poszczególnych pomieszczeń będą mogły być kreowane na bieżąco – głównie za pomocą kolorów i światła. W ten sposób np. klub nocny w porze dziennej może służyć do organizacji rozmaitych wydarzeń.
Grupa Tallink realizuje obecnie duży program modernizacji swoich promów. Prace o różnym zakresie intensywności prowadzone są w tej chwili na statkach Baltic Queen, który obsługuje połączenie Tallinn-Sztokholm oraz Galaxy, który obsługuje trasę Turku-Sztokholm. Oba promy przechodzą remont w stoczni Remontowa w Gdańsku. Wiosną renowacje realizowane będą na jednostkach: Victoria I, która kursuje na co dzień na linii Tallinn-Sztokholm oraz Isabelle, która obsługuje trasę Ryga-Sztokholm.
W ciągu ostatnich pięciu lat firma Tallink przeznaczyła na program renowacji swojej floty sumę blisko 80 milionów euro.

PromySkat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2019-08-20

1 EUR - 4,3656 1 USD - 3,9408
1 CHF - 4,0227 1 GBP - 4,7654

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin